Cestování - Evropa

<< NázevNázevNázev >> << VytvořenoVytvořenoVytvořeno >> << Poslední změnaPoslední změnaPoslední změna >>
Stránka: 1 2 >|

Magická krajina kolem řeky Río Tinto

Magická krajina kolem řeky Río TintoMěsíční krajinu najdete v Andalusii v zelené oblasti jižního Španělska u řeky Río Tinto neboli Červené řeky. Díky nejstarším dolům na světě, které jsou podle legendy legendárními doly krále Šalamouna, okolí Rio Tinto připomíná rudou planetu Mars. Blízké obce Zalamea la Vieja (dnes přejmenovaná na Nerva) a Zalamea la Real jsou pojmenované po tomto biblickém králi. Pověsti o minerálním bohatství na Iberském poloostrově přilákaly nejprve fénické obchodníky, a pak dále Řeky i Římany. Tok Červené řeky se klikatí krajinou a zařezává se do barevných ploch, tyrkysové, smaragdově zelené, okrové, hnědé či křiklavě oranžové. Minerály v místní půdě doslova hrají všemi barvami a v minulosti nebylo neobvyklé vidět jasně oranžovou nebo zelenou říčku. Převládají zde železné rudy, které oxidují, jakmile přijdou do kontaktu se vzduchem a zabarvují zdejší půdu především do červenohněda. V městečku Niebla, zhruba 50 kilometrů směrem na jihovýchod, obtéká Río Tinto starobylé opevnění města vodou zbarvenou do krvavě rudé. Pro uznávaného španělského krajinného fotografa Francisca Mingorance se řeka Río Tinto stala celoživotní láskou. Už víc než 25 let se kolem ní toulá, potápí se v ní nebo ji pozoruje z letadla.

Magický Island

Magický IslandKlub islandských fanatiků vyhlásil fotografickou soutěž Magický Island. Nejlepších 21 snímků si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo od 30. května 2011 v předsálí Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí, a to až do konání 10. Islandského dne, který se uskuteční v sobotu 4. června 2011. Více se dozvíte na webu www.islandklub.com

Výstup na Pico del Teide na Tenerife

Výstup na Pico del Teide na TenerifeSopka Pico del Teide se vypíná do výšky 3718 metrů ve středu největšího Kanárského ostrova Tenerife. Je zároveň nejvyšší horou celého Španělska a třetí největší sopkou na světě.

Výlov rybníka Dvořiště

Výlov rybníka DvořištěJe libo smaženého kapra, kapří hranolky, stejk z candáta, pivo, svařák nebo burčák? Stačí na podzim zavítat do Jižních Čech na výlov některého ze zdejších rybníků. Výlovy začínají brzy ráno, kdy se nad vodou romanticky líně válí chuchvalce tajemné mlhy a členové Petrova cechu v gumácích táhnou sítě bahnem vypuštěných rybníků. Pak ale romantika trochu končí a nastává rybářská dřina. Na následujících fotografiích můžete vidět výlov jihočeského rybníka Dvořiště a seznámit se s tím, co všechno předchází tomu, než si u kádí můžete vybrat vánočního kapra.

Keukenhof II - 2009 NL

Keukenhof II - 2009 NLa drobne pokracovani prochazkou kvety....

Keukenhof 2009, NL

Keukenhof 2009, NLKrasna zahrada 32ha plna kvetoucich kvetin, skoda jen ze neni otevrena celorocne

Krkonoše

KrkonošeKrkonoše na Silvestra roku 2008. Počasí přímo ideální - jasno, slunečné počasí.

Maďarské termály - lázně Széchenyi

Maďarské termály - lázně SzéchenyiBudapešť leží na geologickém zlomu, a tak není divu, že tu vyvěrá na 120 termálních pramenů. Lázně Széchenyi Gyógyfürdő patří mezi jedny z největších v Evropě. Užívat si můžete v několika příjemně teplých termálních bazénech, relaxovat ve vanových a parních koupelích, a to jak pod širým nebem, tak v krytých lázních.

Paříž pop art

Paříž pop artPaříž trochu jinýma očima

Příroda ostrova Gomera

Příroda ostrova GomeraOstrůvek Gomera, patřící ke Kanárským ostrovům, vznikl sopečným výbuchem. Dnes je porostlý bujnou vegetací, v níž převládají palmy a vavřínové porosty, najdeme tu i další suchomilné rostliny. foto pro People.cz Richard Deme

Okna a dveře ostrova Burano

Okna a dveře ostrova BuranoNa italském ostrově Burano každého na první pohled zaujmou pestrobarevné domky. Každý domek má svoji fascinující a nezapomenutelnou krásu.

Nejbarevnější ostrov Burano

Nejbarevnější ostrov BuranoOstrov Burano, ležící v Benátské laguně, se proslavil krajkářstvím a fascinujícími pestrobarevnými domky, jejichž fasády jsou natřeny jasnými barvami. Při pohledu na fotky z Burana si pomyslíte, že se nedíváte na fotku ale na obraz.

Řecko v modrém

Řecko v modrémNezadržitelně se blíží doba dovolených. Pojďme se podívat do Řecka, na jeho temně modrou oblohu, tyrkysové moře, modrobíle natřené kostely a domky.

Jizerské hory na jaře

Jizerské hory na jařeJizerské hory jsou nejkrásnější na jaře, kdy na stráních kvetou sněženky, bledule, šafrány a narcisy.

Lyžování ve Val di Sole

Lyžování ve Val di SoleVal di Sole, tvořené středisky Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida, Marilleva, Pejo, Passo Tonale a Ponte di Legno, je jednou z největších lyžařských oblastí v Dolomitech na svazích skupiny Adamello - Dolomiti di Brenta a masívu Ortler.

Hory a skály ostrova Gran Canaria

Hory a skály ostrova Gran CanariaVe vnitrozemí ostrova Gran Canaria se pyšně vypínají zelené vrcholky hor, které protínají hluboké, mnohdy nedostupné skalní kaňony.

Příroda ostrova Gran Canaria

Příroda ostrova Gran CanariaO ostrovu Gran Canaria se říká, že na něm najdete tři kontinenty: horské masivy, jak je známe z Evropy, kaktusy připomínající Jižní Ameriku a vyprahlou africkou poušť.

Města ostrova Gran Canaria

Města ostrova Gran CanariaNejkrásnější města ostrova Gran Canaria - "Kanárské Benátky" Puerto de Mogán, "nejkanárštější město" Teror, katedrála z černého sopečného kamene v Arucas, kostel v Moye, hlavní město Las Palmas de Gran Canaria

Vlny a moře ostrova Gran Canaria

Vlny a moře ostrova Gran CanariaOstrov Gran Canaria je omýván chladnými vlnami Atlantiku. To ovšem nemění nic na skutečnosti, že se tu lze vykoupat na nádherných plážích.
Sum. 29: 1-20
Stránka: 1 2 >|


Copyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz