Knihy - Audioknihy

Kuťáci Pat a Mat poprvé promluví

Herec Pavel Zedníček oživil svým hlasem oblíbené postavičky Pata a Mata na audioknize. CD Pat a Mat vyšlo u vydavatelství Fonia. Jedná se o zvukovou adaptaci slavného večerníčku autorů Lubomíra Beneše a Vladimíra Jiránka.

Pata a Mata na audioknihu namluvil Pavel Zedníček
Pata a Mata na audioknihu namluvil Pavel Zedníček
"Snažil jsem se příhody Pata a Mata namluvit tak, aby z nich posluchač cítil onu charakteristickou atmosféru příhod dvou chlapíků, kteří nás rozesmívají desítky let. Snad se mi to podařilo. Při vyprávění jsem kladl důraz na to, aby si každý dokázal jednotlivé momenty představit a navíc si také Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
poslech lidé užili společně s velkou pohodou," prozradil o audioknize Pat a Mat herec Pavel Zedníček.

Do vyprávěné podoby, podle scénáře Ivana Rösslera, se podařilo převést šest příběhů z televizního večerníčku A je to!. Jedná se o příhody Tapety, Dílna, Koberec, Houpací křeslo, Garáž a Voda. Nahrávka zachovává původní atmosféru Pata a Mata i díky množství typických zvukových efektů.

Kuťáci Pat a Mat poprvé promluvíNatáčení si Pavel Zedníček velmi užíval, do rolí Pata a Mata se velmi vžil. Dokonce si vyzkoušel jejich typické oblečení při focení obalu na CD. Jak ale prozradil, opravářské práce zvládá velmi dobře: "Nechci se chlubit, ale umím být domácí kutil, práci si promyslím a Kuťáci Pat a Mat poprvé promluvíco můžu, udělám. Dokonce i občas uvařím."

Prázdniny měl oblíbený herec pracovní, točil nové pokračování seriálu Sanitka. Čas si ale našel také na odpočinek, procestoval Chicago. Setkat se s ním v září můžeme v Divadle Kalich nebo v seriálu Vyprávěj.

"Mám rád teplo a sluníčko, chystám si prodloužit léto v Egyptě a moc se těším na zážitky z potápění," dodává na závěr Pavel Zedníček.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 06.09.2012 01:32
Poslední změna: 11.09.2012 12:19

RSS

Hodnocení: 4.62 (13x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz