Osobní deníček

Vítání nového tapíra v Zoo Praha

v sobotu 11. června 2011 bude v Zoo Praha poprvé k vidění nový samec tapíra čabrakového. Každý, kdo přijde oblečený v černém nebo bílém, má vstup za 1 Kč.

Tapír čabrakový (Autor: Petr Rošický)
Autor: Petr Rošický
Tapír čabrakový
V půli dubna 2011 přivítala pražská zoo nového samce tapíra čabrakového. Několik týdnů musel strávit v zázemí na karanténě, nyní bude poprvé k vidění v expozici Vodní svět.

Patnáctiletý samec Niko pochází ze Zoo Antwerpen. Do Prahy přicestoval proto, aby s téměř tříletou samicí Indah vytvořil pár a zplodil potomky. Zatím je velmi předčasné odhadovat, zda se to podaří, neboť odchov tohoto vzácného černobíle zbarveného lichokopytníka v zoologických zahradách je opravdovou raritou. V Evropě se nachází pouze 45 jedinců.

Návštěvníci Zoo Praha budou moci přivítat samce Nika v jeho novém výběhu v sobotu 11. června 2011. Každý, kdo dorazí v černém či bílém oblečení, získá vstup za 1 Kč a může se zapojit do ojedinělého pokusu o vytvoření originální podobizny tapíra čabrakového, složené z těl samotných návštěvníků. Happening proběhne v 11 hodin u Vzdělávacího centra a jeho výsledkem bude společná fotografie, která bude umístěna u výběhu tapírů a ke stažení na webových stránkách Zoopraha.cz.

Sobotní program připomene kromě vzácných tapírů také chov orlosupů bradatých v Zoo Praha. Chovný pár, který sehrává klíčovou roli v záchraně orlosupů ve volné přírodě, totiž letos slaví jubileum, 40 let v pražské zoo. Od 13 hodin proběhne setkání s orlosupy u Pavilonu velkých želv. Návštěvníci se mimo jiné dozví, kolik mláďat, která jsou vypouštěna v Alpách, již tento pár odchoval a jak probíhají přípravy na letošní reintrodukci orlosupů do volné přírody.

 

Editor: Janinka
Vytvořeno: 08.06.2011 09:35
Poslední změna: 08.06.2011 10:18

RSS

Hodnocení: 5.00 (1x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz