Osobní deníček

Gastonovo vnouče v pražské zoo

v Zoo Praha se narodil lachtan jihoafrický. Mládě samice Abeby a samce Melouna je vnoučetem slavného Gastona, který se stal symbolem povodní v roce 2002, když po Vltavě a Labi uplaval až do Drážďan a následně z důvodu vyčerpání uhynul.

Portrét mláděte (Autor: Antonín Vaidl)
Autor: Antonín Vaidl
Portrét mláděte
Současnou skupinu čtyř lachtanů v Zoo Praha rozšířilo nové mládě, vnouče slavného Gastona.

"Porod mláděte, jehož matkou je Abeba a otcem Meloun, proběhl v noci ze středy 18. na čtvrtek 19. května 2011. Lachtaní mládě s matkou několik hodin po narození (Autor: Antonín Vaidl)
Autor: Antonín Vaidl
Lachtaní mládě s matkou několik hodin po narození
Chovatelé malého lachtana i s matkou hned ráno oddělili od zbylých členů skupiny a umístili do zázemí expozice," sdělil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Veterinář mládě prohlédl a provedl základní poporodní vyšetření. "Zatím se zdá být všechno v pořádku. Mládě váží 5,5 kg, a jak se zdá, pije. Přesto mu však držme palce, zdaleka nemusí mít vyhráno," uzavírá Antonín Vaidl, kurátor Zoo Praha.

Narozené mládě je odkázané na samici, která ho kojí přibližně rok. Zpočátku se musí držet na souši, protože jeho srst je smáčivá a mládě bez ochrany by se utopilo. Do vody se odváží zhruba ve věku dvou měsíců.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 28.05.2011 09:12
Poslední změna: 28.05.2011 09:38

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz