Kultura

Známé osobnosti předvedou módní kolekci ve prospěch goril v pražské zoo

Zoo Praha ve spolupráci s občanským sdružením Kedjom-Keku pořádají módní přehlídku a internetovou aukci originálních šatů ušitých z afrických látek. Výtěžek přispěje na ochranu goril nížinných a rovněž na stavbu školy v Kamerunu.

Jeden z modelů originální africko-české kolekce na léto 2011
Jeden z modelů originální africko-české kolekce na léto 2011
Pražská zoologická zahrada představí v neděli 22. května 2011 speciální africko-českou módní kolekci na léto 2011, která v sobě spojí africkou barvitost i český um. "Originální šaty a doplňky ušili studenti oboru Textilní a oděvní návrhářství Technické univerzity Liberec z látek dovezených přímo ze střední Afriky," uvedl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Kolekci, jejíž výslednou podobu mohli ovlivnit fanoušci Zoo Praha v sociální síti Facebook, předvedou v neděli 22. května 2011 ve 14 hodin herečka Klára Issová, moderátorka Terezie Kašparovská, herci Petr Vacek, Pavel Liška a Martin Zbrožek. Přehlídku bude uvádět Rey Koranteng.

V průběhu akce budou pořízeny fotografie všech modelů a díky partnerství s portálem Aukro.cz na tomto projektu začne ještě ten den, tedy v neděli 22. května 2011 ve 22 hodin, jejich internetová dražba. Kamerunský obchod s látkami (Autor: Miroslav Bobek)
Autor: Miroslav Bobek
Kamerunský obchod s látkami
Ta bude probíhat ve třech vlnách, vždy od neděle 22 hodin do následující neděle do 22 hodin.

"Výnos z prodeje originálních šatů bude rozdělen mezi Zoo Praha a Kedjom-Keku rovným dílem. Polovina výtěžku bude určena na podporu aktivit Zoo Praha ve střední Africe, které směřují k ochraně goril nížinných; polovina na školu v západním Kamerunu, kterou pod vedením Martina Mikeše staví Kedjom-Keku," vysvětlil Miroslav Bobek.

V rámci doprovodného programu proběhne koncert skupiny TiDiTaDe, pro děti bude v divadélku Archa připravena africká pohádka O pravdě a lži. Po celý den bude možné ochutnat neobvyklé speciality v Restauraci Gaston a zakoupit tašky, čelenky, náušnice a další drobnosti vyrobené z originálních afrických látek.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 19.05.2011 08:34
Poslední změna: 19.05.2011 10:12

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz