Kultura

Within Temptation vydávají nové album The Unforgiving

Within Temptation, mistři elegance, melodramatu a symfonické majestátnosti, jsou nejenom jednou z nejvýraznějších a nejcharismatičtějších skupin metalové scény poslední doby, ale také jednou z nejúspěšnějších evropských metalových kapel posledního desetiletí.

Within Temptation vydávají nové album The Unforgiving Kapelu Within Temptation založil v roce 1996 kytarista Robert Westerholt a zpěvačka Sharon den Adel a zdatně jim asistoval basista Jeroen van Veen. Holandská parta se rozhodla tvořit muziku, která by zaútočila na jemnou rovnováhu mezi výraznou soundtrackovou muzikou a napjatou gotickou velkolepostí nejlepších temně rockových a metalových kapel moderní doby. Prvních pár let se udržovali jako tajemství pouze v Nizozemsku, ale po vydání svého druhého alba, Mother Earth, v roce 2000 se dostali do širokého povědomí celé Evropy. Od té doby jsou stále více úspěšní, prodej jejich CD a DVD dosáhl téměř 3 milionů kusů ve 48 zemích, obdrželi 30 zlatých a platinových desek, 4 holandské ceny Export Awards a také 2 ceny evropské MTV, 2 ceny World Music Awards a mnoho dalších.

Within Temptation
Within Temptation
Kapelu doplnil hlavní kytarista Ruud Jolie a klavírní mistr Martijn Spierenburg (bubeník Stephen van Haestregt odešel v roce 2010). Současná sestava Within Temptation prožila veliký komerční úspěch jak ve své domovině, tak v dalších zemích. Album The Silent Force z roku 2004 a jeho luxusní následovník z roku 2007, The Heart Of Everything, rozšířily fanouškovskou základnu tím, že nastavily naprosto nové standardy symfonického rocku a metalu. Naprosto skvělá živá kapela, jejíž extravagantní vystoupení se stala legendárními díky vydání živého DVD Black Symphony v roce 2008, je nyní v neotřesitelné pozici jedné z nejlepších evropských rockových kapel. Jsou ovšem daleci toho, že by usínali na vavřínech. Rok 2011 přinese jak nový zvuk, tak nový náhled na jedinečný svět této kapely.

Within Temptation The Unforgiving
Within Temptation The Unforgiving
Jejich zcela nové album, The Unforgiving, značí radikální změnu jak v hudebním směřování, tak v obraznosti. Jak říká Robert Westerhol: "Nejdřív jsme měli pocit, že prostě nedokážeme pokračovat v tom, co jsme dosud dělali. Celé ty roky jsme se snažili o vytvoření svého vlastního zvuku. Na našem posledním albu, The Heart Of Everything, se nám podařilo tohoto cíle dosáhnout. Podle nás je to dokonalé album svého stylu. Tím pádem tato naše mise skončila a my jsme museli začít dělat něco nového, chtěli jsme se oprostit od všech možných pravidel. Chtěli jsme vytvořit něco čerstvého, ale zároveň jsme se nechtěli nutit dělat něco, co bychom sami necítili. Muselo to prostě být přirozené. Jakmile jsme začali psát nové písničky, osvobodili jsme se a začali si myslet: Jasně, tohle jsme teď my a je to skvělé!"

Oslnivý hard rock, zářící popové melodie, aranže ostré jako břitva a silné atmosféry zahalené do stínů. The Unforgiving je jiná než jakákoli předchozí deska Within Temptation. Každá ze 12 skladeb na něm obsahuje melodii, kterou si ihned zapamatujete, a zároveň je v nich naprostá rozmanitost a všestrannost. Within Temptation vydávají nové album The UnforgivingKapela se pohybuje od náhlého vzrušení v hymnické skladbě Shot In The Dark, přes blaženě blýskavou In The Middle Of The Night a vznášející se výhrůžku v prvním rádiovém singlu Faster, až po epickou bombu Iron, radostně dramatickou Where Is The Edge a neodolatelné dupavé disco Sinéad. Je to zvuk skvělé kapely, která je zrovna teď v životní formě, objevuje všechny tváře svého vlastního zvuku a své hudby a libuje si v mnohovrstevném a fascinujícím výsledku.

Původní plány, že vydání The Unforgiving podpoří navazující koncertní turné, byly samozřejmě posunuty, jelikož manželský pár kapely, Robert Westerholt a Sharon den Adel, očekávají v druhé polovině roku 2011 narození svého třetího dítěte.

Nové album The Unforgiving vychází 28. března 2011 ve třech verzích, a to jako standardní CD s celobarevným 12ti stránkovým bookletem, jako speciální Slipcase/Digipack edice obsahující bonusové DVD a 24 stránkový booklet s plakátem a také jako Double-Gatefold-Vinyl.

Foto Sony Music

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 10.03.2011 11:18
Poslední změna: 10.03.2011 02:03

RSS

Hodnocení: 5.00 (6x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz