Knihy

Nežádoucí účinek: Smrt

Zpověď Johna Virapena je šokujícím odhalením těch nejhorších praktik využívaných ve farmaceutickém průmyslu. Celé přiznání je o to otřesnější, že jej na světlo nevynesl řadový zaměstnanec farmaceutické firmy, ale člověk, který dlouhá léta působil jako její ředitel a na těchto praktikách se sám bezprostředně podílel. John Virapen ve své knize Nežádoucí účinek: Smrt odhaluje děsivé zákulisní praktiky používané ve farmaceutickém průmyslu potažmo i v lékařských ordinacích. Jeho zpověď otřese i nejotrlejšími povahami a většina lidí se jí zdráhá uvěřit.

John Virapen
John Virapen
Doznání skutečnosti, že farmaceutické firmy vyrábějí a distribuují léky, které pak lékaři za dostatečnou úplatu pacientům předepisují, a jejichž jediným výsledkem je obohacení zmíněných zúčastněných stran, patří v knize Johna Virapena Nežádoucí účinek: Smrt k těm nejbanálnějším. Podplácení lékařů a institucí, které rozhodují o legalizaci léčiv, popisuje John Virapen jako běžnou praxi a podle jeho slov jsou na tyto účely vydávány ohromné finanční sumy. Přímo děsivě pak působí přiznání, že farmaceutické firmy distribuují léčiva, u nichž si jsou vědomy jejich vedlejších účinků. John Virapen Nežádoucí účinek: Smrt
John Virapen Nežádoucí účinek: Smrt
"Sám jsem byl svědkem toho, že léky, které měly pomoci, zabíjely," odhaluje John Virapen otřesnou skutečnost, která by nebýt jeho knihy zůstala světu neznámá. Při své návštěvě Prahy se svěřil s tím, jaké okolnosti jej vedly k tomu, aby celý příběh zveřejnil, ačkoli tím přiznává svoji vinu: "Už jsem zkrátka neunesl tíhu svého svědomí, musel jsem se o to vše podělit s ostatními. Ten svět, v němž pro finanční zisky umírají nevinní lidé, se mi zhnusil."

John Virapen ve své knize popisuje, jak se propracoval od pozice farmaceutického dealera až do funkce výkonného ředitele. Kniha Nežádoucí účinek: Smrt je pravdivým obrazem zákulisí farmaceutického průmyslu. Podle něj farmaceutické firmy chtějí, aby lidé byli nemocní nebo, aby se tak alespoň cítili. Pokud nemocní nejsou, dokáží jim jejich onemocnění vymyslet. To vše s cílem nepředstavitelných finančních zisků.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 07.03.2011 08:35
Poslední změna: 29.04.2011 01:43

RSS

Hodnocení: 5.00 (7x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz