Kultura

Bobby McFerrin se v roce 2011 vrací do České republiky

Jedinečný improvizátor a mistr vokálního umění Bobby McFerrin po úspěšných koncertech v roce 2010 v Praze a Ostravě vystoupí 29. března 2011 rámci festivalového preview jubilejního desátého ročníku mezinárodní hudební přehlídky JazzFest Brno v brněnské hale Vodova.

Bobby McFerrin se v roce 2011 vrací do České republikyDevět let po sobě se mění Brno vždy na několik dubnových dní v tepající jazzovou metropoli koncentrující v komorních klubech i na větších pódiích hudební vizionáře i mistry improvizace z celého světa. K nadcházejícím desátým narozeninám nadělí organizátoři mezinárodního festivalu JazzFest Brno publiku i sobě vskutku exkluzivní dárek dalece překračující hranice jazzu a bořící vžité představy o možnostech lidského hlasu. V úterý 29. března 2011 se v rámci festivalového preview v brněnské hale Vodova představí jedinečný improvizátor a ikona vokálního umění Bobby McFerrin.

Bobby McFerrin si během svých dvou předchozích návštěv v České republice oprávněně získal obrovskou přízeň zdejšího publika. Na rozdíl od koncertů v roce 2010 v Praze a Ostravě však vystoupí Bobby v Brně se svým tradičním repertoárem. A jak bývá McFerrinovým dobrým zvykem, nehodlá si přivlastnit veškerou pozornost a přivítá na podiu i několik výjimečných hostů z řad domácí hudební scény.

Bobby McFerrin se v roce 2011 vrací do České republikyBobby McFerrin prodal doposud přes 20 miliónů kopií svých alb, jichž doposud vyšlo třináct. První, eponymní natočil v roce 1982, poslední s názvem VOCAbuLarieS vydal letos. Kombinuje na nich jazz, klasiku, pestré vlivy world music, ethno i folk se svými originálními hudebními nápady. Právě díky bohatosti vlivů a neutuchající chuti experimentovat vzniká nadčasová hudba, která překračuje žánrové (i zeměpisné) hranice a dotýká se všech kultur. McFerrin, jenž spolupracoval například s violoncellistou Yo-Yo Mou a jazzovými pianisty Chickem Coreou a Herbiem Hancockem, není ale jen vynikajícím zpěvákem a skladatelem filmové hudby. Je i uznávaný dirigent; s taktovkou v ruce spolupracoval mimo jiné s Vídeňskou filharmonií.

Limitovaná předvánoční série vstupenek na březnový koncert je v prodeji v síti Ticketstream.cz, a to ve třech cenových kategoriích za 690 Kč, 1090 Kč a 1590 Kč. Vzhledem k tomu, že jsou vstupenky na jarní koncert Bobbyho McFerrina v Brně téměř vyprodány, do prodeje jde exkluzivní limitovaná edice vstupenek na pódium. Otevírá se tak mimořádně zajímavá šance prožít vystoupení Bobbyho McFerrina přímo na pódiu, kdy za lístek na sezení v těsné blízkosti umělce zaplatí zájemci 2990 Kč. Atraktivní příležitostí pro zájemce o kombinované zážitky nadále zůstává VIP vstupenka, která zahrnuje nejlepší místa v hledišti, a zároveň nabízí luxusní občerstvení formou rautu, a to za cenu 3990 Kč, popřípadě i kombinaci s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Brně za 5990 Kč. Podrobné informace získáte na Bobbymcferrin.cz.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 17.12.2010 01:00
Poslední změna: 20.12.2010 06:00

RSS

Hodnocení: 5.00 (9x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz