Kultura

26. podzimní veletrh starožitností Antique

Veletrh Antique se uskuteční od 11. do 14. listopadu 2010 na Novoměstské radnici na pražském Karlově náměstí. Ústředním tématem v pořadí 26. přehlídky starožitností bude nesmrtelný styl Art Deco. Přes šest desítek vystavovatelů ve svých expozicích představí rozmanité kolekce od drahých šperků, obrazů a nábytku až po drobnější sklo, sošky či bižuterii, jejichž pořizovací cena je v řádu sto korun až po statisíce.

Obraz Zátiší s pohárem od Emila Filly
Obraz Zátiší s pohárem od Emila Filly
Drahé skvosty, jejichž hodnota překračuje milionovou hranici i drobnosti za pár korun, to vše bude k vidění na pražské Novoměstské radnici, která bude patřit starožitnostem ve všech jejich podobách i cenových úrovních, od drahých obrazů, přes masivní nábytek, vzácné šperky, až po drobné sošky a sklo dokládající preciznost dávných mistrů řemesla.

Ústředním tématem nadcházejícího veletrhu je poslední slavný styl v historii dějin umění Art Deco, který díky ryzí a současně promyšlené jednoduchosti, nádechu luxusu a naprosté preciznosti zpracování neztrácí mezi sběrateli oblibu ani po letech. Ve své době zasáhl všechny složky každodenního života, dokázal se prosadit v modelech slavných návrhářů i v sériové výrobě, při výrobě drahocenných porcelánových figur i levného nádobí, v návrzích nejdražších šperků od Cartiera i v masové výrobě bižuterie. Art deco kabelka Cartier za 400 tisíc korun
Art deco kabelka Cartier za 400 tisíc korun
Právě z dílny Cartiera pochází jeden z nejzajímavějších exponátů letošního veletrhu, Starožitnosti Michal Jankovský si připravily jedinečnou art decovou kabelku této značky, jejíž cena se pohybuje na úrovni 400 000 Kč. Uznávaný aukční dům Meissner&Neumann na veletrhu představí dva oleje významných českých autorů, které budou draženy v následné prosincové aukci. Zátiší s pohárem Emila Filly z roku 1931 a Včelín Bohumila Kubišty, jehož cena se pohybuje kolem pěti milionů. Antik Alma přiveze pro změnu nádhernou skleněnou soupravu, pod níž je podepsán René Lalique.

Souprava, Francie René Lalique
Souprava, Francie René Lalique
Chybět na veletrhu nebude tradiční bezplatné poradenství, kdy mají návštěvníci možnost využít služeb renomovaného znalce. Jako každý podzimní veletrh proběhne i letos charitativní sbírka, tentokráte ve prospěch sdružení Apla, což je asociace pomáhající lidem s autismem. Tradicí se stalo také slavnostní udílení ocenění za nejlepší expozici a exponát veletrhu a vyhlášeny budou také nominace na titul Nejlepší provozovna roku. Kromě toho je veletrh skvělou příležitostí setkat se s v příjemném prostředí s obchodníky Brož, 20. léta 20. století, platina a bílé zlato, smaragd, 72 briliantů
Brož, 20. léta 20. století, platina a bílé zlato, smaragd, 72 briliantů
z celé republiky, porovnat nabídky a pohovořit s ostatními milovníky starožitností.

26. podzimní veletrh starožitností Antique můžete navštívit od 11. do 14. listopadu 2010 na Novoměstské radnici v Praze vždy od 10 do 19 hodin. Za vstupné zaplatíte 90 Kč, pro členy Asociace starožitníků je vstup zdarma, 70 Kč zaplatí důchodci a studenti. Více informací na Asociace.com.

Foto Smart Communication

Editor: Janinka
Vytvořeno: 08.11.2010 02:03
Poslední změna: 13.11.2010 12:31

RSS

Hodnocení: 4.60 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz