Kultura

Shakespeare na Pražském hradě v roce 2010 pět také v angličtině

S komediemi Merry Wives of Windsor a As You Like It vystoupí na pražských Letních shakespearovských slavnostech soubor GB Theatre Company.

GB Theatre Company
GB Theatre Company
Nově založená společnost GB Theatre Company vystoupí v České republice poprvé. Matt Milburn a Susannah Hampton
Matt Milburn a Susannah Hampton
Část herců se už ale na festivalu Letních Shakespearovských slavností objevila vloni, kdy tehdy ještě pod hlavičkou British Shakespeare Company, uvedla dvě zdařilé inscenace. Potěšeni vřelým přijetím, s novými hrami i novými kolegy se nyní britští divadelníci vracejí. Poprvé vystoupí 11. srpna 2010 v Ostravě, 13. a 14. srpna 2010 je uvidíme v Praze a své krátké turné zakončí 16. a 17. srpna 2010 v Brně.

Gabriel Thomson a Matt Milburn
Gabriel Thomson a Matt Milburn
Jak uvádí spoluzakladatel souboru Barrie Palmer: "GB Theatre Company je klasickou divadelní společností, která se zaměřuje na produkce v kamenných divadlech i hraní pod širým nebem."

David Davies, Gabriel Thomson a Lucia McAnespie
David Davies, Gabriel Thomson a Lucia McAnespie
Kromě krásných alžbětinských kostýmů a Shakespeara v perfektně přednesené angličtině se lze těšit zejména na zajímavě sestavený soubor. Jednou z jeho hvězd je talentovaný Gabriel Thomson, kterého letos uvidíme jako zamilovaného Orlanda v Jak se vám líbí a legračního Dr. Caiuse ve Veselých paničkách windsorských. Za pozornost stojí i účast fešného Matta Milburna v rolích Olivera, Roberta, Fentona a Bardolfa.

Opory GBTC tvoří dva zkušení divadelníci a zakladatelé GBSC Barrie Palmer a David Davides. Alexander Delamere, Naomi Cortes a Suzannah Hampton
Alexander Delamere, Naomi Cortes a Suzannah Hampton
Ten první se představí jako komický Mr. Ford a ironický Jacques, druhý vystoupí jako Adam, Corin, Le Beau a Justice Shallow. Zajímavá bude i účast Alexandera Delamerea ve Veselých paničkách windsorských. Také on, podobně jako kdysi tahoun GBTC Barrie Palmer, hrál kdysi s nejslavnější shakespearovskou společností Royal Shakespeare Company. Matt Milburn se Susannah Hampton
Matt Milburn se Susannah Hampton
Alexander Delamere tak bude, vedle Bolka Polívky a Norberta Lichého, na Shakespearovských slavnostech už třetím letošním Falstaffem.

Dámskou část souboru reprezentuje Susannah Hampton, kterou uvidíme jako křehkou Celii v Jak se vám líbí a rozvernou Mrs Page ve Veselých paničkách windsorských. I tato mladá herečka má už zkušenost se zmíněnou Royal Shakespeare Company. Coby nadějná absolventka herectví si tu právě odbývá zkušební roční workshop.

Andrew Hodges, Matt Milburn a Alexander Delamere
Andrew Hodges, Matt Milburn a Alexander Delamere
Veselé paničky windsorské nazkoušela režisérka, autorka a producentka Jenny Stephens. Nastudování Jak se vám líbí se ujal Neil Sheppeck, herec, režisér a zakladatel divadelního sdružení Love&Madness, který si vytkl za cíl přibližovat klasické divadelní tituly mladému publiku.

V Praze, Brně a Ostravě se GBTC zastaví v rámci svého letního turné, při němž se objeví také v Trinity College v Dublinu, v přírodním amfiteátru Ramme Gaard v Norsku, na zámku Arundel v Západním Sussexu a v klášteře u katedrály v Norwichi.

Foto Gbtheatre.com

Editor: Janinka
Vytvořeno: 25.07.2010 02:28
Poslední změna: 05.08.2010 07:44

RSS

Hodnocení: 5.00 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz