Kultura

Ungdomskulen v Lucerna Music Baru představí album Bisexual

Na koncert populární norské kapely Ungdomskulen, která v rámci svého evropského turné do Prahy přiváží představit své nové album Bisexual, mohou hudební fanoušci přijít zadarmo.

Norští Ungdomskulen přijedou do Prahy představit album Bisexual
Norští Ungdomskulen přijedou do Prahy představit album Bisexual
Frode Kvinge Flatland, Kristian Stockhaus a Øyvind Solheim jsou tři mládenci z norského Bergenu, které před několika lety spojovala společná touha, nastoupit kariéru rockové hvězdy. Ungdomskulen v Lucerna Music Baru představí album BisexualPoté, co si zvolili název Ungdomskulen a v jedné rybářské chajdě v Bergenu spolu napsali první sérii písniček, nahráli debutové album Cry Baby, které jim zajistilo mezinárodní pozornost. Například britský magazín Uncut jejich zvuk popsal jako vzrušující propracovanou směs math-rocku, progresivního jazzu, art-punku a post-hardcore, který bude příznivcům Battles, Fugazi, At The Drive-In a Dungen připomínat ráj na zemi.

Od vydání Cry Baby v roce 2007 se Ungdomskulen věnovali koncertování po celém světě. Mimo jiné se objevili i ve Spojených státech na festivalech CMJ a SXSW a odjeli dvě turné po Velké Británii spolu se spřátelenou partou Young Knives. Britský časopis NME napsal, že tato kapela je stejně nekompromisní, neústupná a originální jako Sonic Youth.

Ungdomskulen v Lucerna Music Baru představí album BisexualNěkolik týdnů před nahráváním jejich druhého alba Bisexual byla skupina postavena před nečekanou zkoušku. Jejich zkušebna do základů vyhořela, přesto byli Ungdomskulen tak odhodlaní ukázat světu, co v nich je, že se v novém prostoru pustili do práce s ještě větším zaujetím. Důkazem toho, že tento hudební fénix vstal z popela plný síly, byl jejich první singl z nové desky nazvaný Idunno. Tento song postavený kolem Kristianova vražedného kytarového riffu zní jako experimentální chaos ve stylu At The Drive-In a zároveň je plný svižné taneční energie díky průrazným bicím Øyvinda Solheima.

Ungdomskulen v Lucerna Music Baru představí album BisexualRockovou energií a progresivním zvukem je ostatně nabité celé album Bisexual, které Ungdomskulen vyrážejí představit na nejrůznější pódia našeho kontinentu. Pražská zastávka jejich turné se odehraje 11. října 2009 od 21 hodin v Lucerna Music Baru, kam si mohou fanoušci norské směsi nové vlny, progresivního rocku a zappovské avantgardy přijít poslechnout koncert zdarma.

Foto: D SMACK U PROMOTION

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 02.10.2009 03:16
Poslední změna: 15.10.2009 11:19

RSS

Hodnocení: 4.20 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz