Kultura

Zeleninová party s Vienna Vegetable Orchestra

Vienna Vegetable Orchestra je jediná hudební kapela na světě, která při koncertech atakuje všechny smysly.

Vienna Vegetable Orchestra (Autor: Anna Stoecher)
Autor: Anna Stoecher
Vienna Vegetable Orchestra
Housle z pórku, píšťalka z mrkve, bonga z celeru, trubka z okurek a paprik a nebo bicí vyrobené z dýně. To jsou fantastické hudební nástroje, jež patří do arzenálu dvanáctičlenného vídeňského zeleninového orchestru neboli Vienna Vegetable Orchestra. Experimentátoři, kteří povýšili hudební koncert na gurmánský zážitek, přivezou svoji vegetariánskou show do Paláce Akropolis, kde vystoupí v rámci tradičních večerů EuroConnections. Vienna Vegetable Orchestra (Autor: Anna Stoecher)
Autor: Anna Stoecher
Vienna Vegetable Orchestra
Jejich koncert nabídne unikátní hudební zážitek pro všechny smysly. A to včetně chuťových pohárků. Po koncertě se totiž ze všech zvláštních nástrojů vyrobených kapelou uvaří polévka, kterou Vienna Vegetable Orchestra nabídne publiku. Neobvyklý gurmánsko-hudební večírek doplní hravý domácí projekt DVA z Hradce Králové, kteří si za své originální debutové album Fonók vysloužili nominaci na cenu Anděl.

Vienna Vegetable Orchestra vypadá na první pohled jen jako recesistická sešlost. Nicméně stovky koncertů, které hudebníci odehráli po celé Evropě nebo třeba v Číně dokazují, že jde více než jen o pouhou hudební kuriozitu. Ostatně orchestr vydal i dvě regulérní dlouhohrající desky, Gemise v roce1999 a Automate v roce 2003. Vienna Vegetable Orchestra (Autor: Anna Stoecher)
Autor: Anna Stoecher
Vienna Vegetable Orchestra
V roce 2008 se dočkal zremixování svých skladeb od hvězd klubové scény na kolekci Remixed. Největší síla orchestru však pochopitelně tkví v koncertech, na nichž nenásilně učí publikum vnímat hudbu novým způsobem. Úspěšně dokazují, že uchu lahodné zvuky se mohou skrývat ve věcech, kde by je nikdo nehledal. Na živo si kromě vlastních kompozic rádi vystřihnout například i slavný Pochod Radeckého nebo klasiku Radioaktivitat od Kraftwerk. Všechno pochopitelně jen s pomocí svých neobvyklých zeleninových nástrojů.

Zeleninová party s Vienna Vegetable OrchestraHudebně-kulinářský orchestr vznikl v roce 1998 a sešli se v něm umělci nejrůznějších oborů, od hudebníků, básníků, malířů, designérů až k architektům. Spojovala je touha dělat něco neobvyklého, něco co by překročilo hranice zavedených uměleckých žánrů. Uměleckými díly už jsou samotné zeleninové nástroje, na jejichž zhotovení si kapela vždy vyhrazuje 6 hodin. Na každé vystoupení si orchestr vyrábí nové nástroje, a proto je i každý jejich koncert unikátní. Na pražský koncert si hudební uskupení Vienna Vegetable Orchestra ke své produkci objednala 20 lilků (co největších), 12 okurek (dlouhých a rovných), 1 kg francouzských zelených fazolí, 3 kg sušených fazolí, 150 mrkví (50 větších než 20 cm a 70 menších, 30 malých), 2 hlávkové zelí, 6 kapust kadeřavých, 3 velké dýně (co největší), 20 pórků, 25 rajčat (střední velikost), 5 trsů petržele, 10 bílých ředkví (dlouhé a tlusté), 3 zelené saláty, 8 celerů (kořeny, co nejdelší), 6 celerových natí, 6 velkých zelených paprik, 6 velkých červených paprik, 10 cuket (malé a střední velikosti), 3 kg cibule, 4 kg brambor a slupky z cibulí. Jak je vidět, večírek s Vienna Vegetable Orchestra určitě uspokojí i ty nejnáročnější hudební gurmány. Hudbu, na které si pochutnáte, si můžete přijít poslechnout do Paláce Akropolis ve čtvrtek 17. září 2009 od 19:30 hodin. Předprodej lístků je zajištěn v kavárně Paláce Akropolis, a to za 350 Kč, v den konání koncertu za 390 Kč.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 03.09.2009 08:15
Poslední změna: 13.09.2009 12:45

RSS

Hodnocení: 5.00 (3x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz