Kultura

Andrea Bocelli zazpívá pod širým nebem

Varšavský stadion Gwardia přivítá 29. srpna 2009 jednoho z nejvýznamnějších sólistů všech dob, zpěváka. Při koncertu na velké scéně vystoupí Andrea Bocelliho v doprovodu sboru a symfonického orchestru Andrea Bocelli. Tento majitel úchvatného hlasu vystupuje pouze na několika koncertech ročně a letos je na jeho seznamu i Polsko.

Andrea Bocelli zazpívá pod širým nebemKoncert Andrea Bocelliho v Polsku bude nejen prestižní kulturní událostí, ale také ohromnou produkční akcí.

Příprava Stadionu Gwardia pro návštěvu tenoristy bude trvat 5 dnů a účastnit se jí bude přes 100 lidí. Nezbytné vybavení k montáži obrovské scény o rozloze 320m2 bude dovezeno dvanácti nákladními vozidly. Na vysokých věžích budou viset velké reflektory a lasery a tři obrovské obrazovky budou umístěné tak, aby každý viděl, co se odehrává na scéně.

Andrea Bocelli
Andrea Bocelli
Nejdůležitější je však akustika. Pro účel koncertu v Polsku byl navržen speciální systém, který změní stadion v operní halu a zajistí perfektní zvuk na každém místě hlediště. Zvukové zkoušky budou trvat 4 dny, různí specialisté budou nastavovat a zkoušet každé místo akustiky stadionu. Mikrofony byly navržené italskou firmou Schoeps, která po mnoha testech sestavila systém zvlášť pro Bocelliho a zvlášť pro spolupracující sólisty. To vše za účelem získání barvy hlasu bez ruchů, které se často objevují na takto velkých koncertech. Cílem je, aby každý zvuk i každá nota zněla čistě a krásně, stejně jako v budově opery.

"Kdyby Bůh mohl zpívat, jeho hlas by zněl jako hlas Bocelliho," řekla zpěvačka Celine Dion. Nenechte si ani vy ujít božský hlas Andrea Bocelliho 29. srpna 2009 na varšavském stadionu Gwardia. Počet lístků na srpnový koncert je omezený. Do prodeje půjde 20 tisíc lístků, z čehož polovinu tvoří místa k sezení. To je také další výzva pro pořadatele, protože na stadionu Gwardia bývá většina konaných akcí pouze pro stojící diváky. Vstupenky získáte v předprodeji sítě Ticketpro.cz.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 06.08.2009 04:40
Poslední změna: 24.08.2009 08:49

RSS

Hodnocení: 4.80 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz