Kultura

Zebra Blanka oslavila kulatiny

V pátek 24. července 2009 se v ústecké zoo konala malá a decentní oslava. Zebra Hartmannové jménem Blanka oslavila své 25. narozeniny.

Zebra Blanka oslavila kulatinyZebra Blanka se narodila v Zoologické zahradě Ústí nad Labem před 25 lety a je nejen nejstarší zebrou v historii ústeckého chovu, ale zároveň i třetí nejstarší zebrou tohoto druhu na světě! Její matka Bela pocházela ještě z původního stáda dvanácti kusů, které pocházelo přímo z odchytu z Afriky a které ústecká zoo získala v roce 1975. Zebra Blanka oslavila kulatinyChov zeber se zde úspěšně rozběhl a za 29 let se zde narodil úctyhodný počet 92 hříbat! V současné době zde žije 12 jedinců – chovný hřebec Eddi z Tierparku Berlin, kterého na jaře letošního roku zoo vyměnila za předchozího hřebce Balduina, dále dva mladí hřebečci, kteří poputují do některé evropské zoo a 9 klisen.

Blanka již se stádem nechodí, protože některé klisny byly agresivní a napadaly ji. Za svůj život přivedla na svět celkem sedm hříbat, která již obohatila chov v jiných evropských zoologických zahradách. Na svůj věk se těší celkem dobrému zdraví, problémy má s chůzí – pohybuje se ztěžka a pomalu. Je jisté, že v přírodě by již dávno nepřežila, protože by se stala snadnou kořistí predátorů. K narozeninám dostala dort ze samých zebřích dobrot – trávy a vojtěšky, jablek, mrkve a tvrdého pečiva. Věřme, že si ještě pár let bude v zoo užívat zaslouženého důchodu.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 05.08.2009 03:28
Poslední změna: 12.08.2009 02:43

RSS

Hodnocení: 4.60 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz