Společnost

Barry Mason: Honza Kalousek je fajn chlap!

V pražském Divadle Hybernia se 2. prosince 2008 uskuteční jedinečný koncert dvou hvězd hudebního nebe.

Barry Mason: Honza Kalousek je fajn chlap!Zpěvák, kytarista, skladatel a textař Jan Kalousek si přizval váženého hosta, britského hitmakera a skladatelskou legendu Barryho Masona, aby společně připravili koncert nazvaný EASY. Stejný název totiž nese song, který spolu již dříve složili a nazpívali.

Jan Kalousek
Jan Kalousek
"Na chystaném koncertě v Divadle Hybernia se mnou bude jako host vystupovat můj kamarád, skladatel Barry Mason, který složil mnoho světových hitů například pro Toma Jonese, Engelberta Humperdincka, Barbaru Streisand, Elvise Presleyho nebo Charlese Aznavoura. Spolu zazpíváme náš společný duet, který jsme nazpívali na mém posledním CD nazvaném Náhodou," říká Jan Kalousek. A která z písní, jež na koncertě zazní, patří mezi nejoblíbenější? "To je těžké. Určitě to bude mimo jiných píseň, kterou jsem nahrál se skupinou ZOO s názvem Čas Sluhů a také Chodím ulicí, Hvězdy se mění i Řeka v plamenech," odpovídá Honza s úsměvem.

Barry Mason a Honza Kalousek v nahrávacím studiu
Barry Mason a Honza Kalousek v nahrávacím studiu
Spolupráce oběma umělcům výborně klape, a tak se můžeme těšit, že se společný koncert ponese v duchu velké pohody. "S Barrym se strašně dobře spolupracuje. Je to takový pudovkin a ve slepé uličce vždycky najde skulinku, kterou se dostanete ven," nešetří Honza chválou. Ovšem ani Barry nezůstává v pozitivním hodnocení svého kamaráda pozadu: "Honza je nejenom fajn chlap, ale také skvělý muzikant." Pro britského hudebníka je navíc údajně velmi příjemná i práce v českém prostředí. "K České republice mám prostě úžasný vztah. Svoje poslední CD jsem nahrával v Praze, kde jsem také zažil jednu z nejkrásnějších nocí v mém životě." Čekali byste, že se jedná o nějakou pikantérii? Jistě, ale jak jinak, než ve smyslu hudby. Jde totiž o večer, kdy Barry vystupoval s Českým národním symfonickým orchestrem ve Smetanově síni. Taková zkušenost je jistě nezapomenutelná pro obě strany. "A pivo tu máte taky dost dobré," dodává nakonec Barry se smíchem. Vždycky potěší, když někdo pochválí naše tekuté zlato, viďte? Takový člověk má prostě vkus! Byla by jistě velká škoda nechat si ujít tyto dva sympaťáky naživo 2. prosince 2008 na společném koncertě v Divadle Hybernia. Z pořádné porce muziky si budete moci ukousnout také o den dříve v Kulturním domě v Ústí nad Labem.

Foto ConPro

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 21.11.2008 08:22
Poslední změna: 27.11.2008 09:53

RSS

Hodnocení: 5.00 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz