Kultura

Kronika ohlášené smrti se vrací

Divadlo Spektákl uvede v březnu 2017 Márquezovu Kroniku ohlášené smrti. Slavné dílo rezonuje s aktuálními společenskými událostmi.

Kronika ohlášené smrti se vracíDruhou premiéru letošní divadelní sezóny připravuje na 4. března 2017 Divadlo Spektákl, které tvoří čerství absolventi DAMU a JAMU. Pod vedením režiséra a uměleckého šéfa souboru Jana Holce adaptovali novelu Gabriela García Márqueze Kronika ohlášené smrti, kterou aktuálně zkouší. Uvedou ji ve Studiu Švandova divadla.

Kronika ohlášené smrti se vrací"Slavná novela Gabriela García Márqueze je strašlivou tragédií, již si vymínila ohrožená čest. Z našeho pohledu je to však také velmi aktuální zpráva o síle předsudků a o neodčinitelném jednání, které vybudila drobná a ničím nepodložená informace," říká režisér Jan Holec.

Kronika ohlášené smrti se vracíGenerační soubor si vybírá díla klasické literatury a nahlíží na ně současnou optikou. Mladí umělci si novelu vybrali také proto, že její téma silně rezonuje s aktuálními společenskými událostmi. „Ať už jde pro mnohé o velmi překvapivý výsledek amerických voleb, nebo o rozhodnutí Británie vystoupit z Evropské Unie. Zdá se, že nejhorší představitelná varianta budoucnosti je vždycky tou skutečnou. Márquez taktéž vypráví o ohlášené tragédii, která některým svou strašlivostí připadá nepravděpodobná, a i proto se jí nesnaží nijak zamezit,“ doplňuje důvody k zařazení titulu na repertoár David Košťák, dramaturg Divadla Spektákl.

Premiéra divadelního představení Kronika ohlášené smrti se uskuteční 4. března 2017 a repríza 10. března 2017 vždy od 19 hodin ve Studiu Švandova divadla.

Foto: 2media.cz

Editor: Janinka
Vytvořeno: 19.01.2017 10:08
Poslední změna: 21.01.2017 08:37

RSS

Hodnocení: 3.86 (7x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz