Kultura

Jiří Lábus čte povídky Jiřího Kyliána ve Viole

Jiří Lábus a Jiří Kylián. Dvě výrazné osobnosti kulturního světa. Od 24. října 2016 je spojuje nejen letité přátelství, ale také pozoruhodný divadelní počin. Právě od tohoto data je součástí repertoáru Violy unikátní literárně-baletní kompozice Kylián: Narozen v cizině s podtitulem Povídky a filmové miniatury aneb Každý z nás je věčným emigrantem, představující proslulého tanečníka a choreografa Jiřího Kyliána coby autora povídkových textů.

Jiří Lábus čte povídky Jiřího Kyliána ve VioleS myšlenkou představit Kyliánovy povídky veřejnosti přišel herec Jiří Lábus: "Když jsem je poprvé četl, byl jsem okouzlen Jiří Lábus čte povídky Jiřího Kyliána ve Violea napadlo mě, že bych je neměl číst jenom já a tvoji přátelé, ale že by si je měli přečíst anebo poslechnout lidé, kteří znají především tvé choreografické mistrovství, aby si udělali obraz o tvé všestrannosti," napsal ve svém dopise Kyliánovi i divákům v divadelním programu Jiří Lábus.

Jiří Lábus ke spolupráci přizval režiséra Tomáše Vondrovice, který nabídku režírovat povídky Jiřího Kyliána ve Viole s potěšením Jiří Lábus čte povídky Jiřího Kyliána ve Violepřijal. "Absurdní humor, lehce morgensternovská poetika, skrytá něha, nadhled, vzdělání, ba i závany nostalgie mezi odstavci toho zdánlivě lehounkého textu," charakterizoval Jiří Lábus čte povídky Jiřího Kyliána ve VioleTomáš Vondrovic kouzlo Kyliánových povídek.

Kyliánova slova v osobité interpretaci Jiřího Lábuse doplňují filmové miniatury, které Jiří Kylián natočil výhradně pro tuto příležitost a ve kterých sám vystupuje. Nejbližší reprízy literárně-baletní kompozice Kylián: Narozen v cizině s podtitulem Povídky a filmové miniatury aneb Každý z nás je věčným emigrantem jsou na programu Divadla Viola 26. ledna a 4. února 2017.

Foto: Viktor Kronbauer

Editor: Janinka
Vytvořeno: 04.01.2017 04:58
Poslední změna: 05.01.2017 01:28

RSS

Hodnocení: 4.67 (3x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz