Kultura

Literáti z naší čtvrti

Dalším tématem cyklu Literáti z naší čtvrti jsou Záhadní běsíci Václava Havla. Už ve čtvrtek 15. prosince 2016 se bude v dejvické Ville Pellé debatovat nejen o stesku po psaní, který spisovatel Václav Havel zažíval jako prezident.

Václav Havel na fotografii Oldřicha Škáchy
Václav Havel na fotografii Oldřicha Škáchy
O svůj pohled na Odcházení se podělí Havlův kolega dramatik i politik Milan Uhde, psycholog, překladatel a diplomat, nynější ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, spisovatelka a publicistka Eda Kriseová, divadelní režisér, dvorní inscenátor Havlových her Andrej Krob nebo herečka Zuzana Stivínová, představitelka Ireny z Radokovy inscenace Odcházení. Diskusní večer Literáti z naší čtvrti ve čtvrtek 15. prosince 2016 od 18 hodin v dejvické Ville Pellé moderuje Petr Vizina.

Téma večera definoval nejvýstižněji Václav Havel sám: "Jako kdykoli dosud budu i nadále usedat k prázdnému papíru s odporem, budu se psaní všelijak vyhýbat, budu se permanentně děsit prvních slov, která se na něm objeví, a uměle si dodávat k psaní odvahu, budu si zoufat z toho, jak mi to nejde – a přece nakonec vždycky nějakou hru napíšu: záhadní běsíci ve mně, kteří tohle trápení na mne vymysleli, si pokoj už asi nikdy nedají a vždycky nakonec dosáhnou svého."

Více informací získáte na webu Literáti z naší čtvrti.

Foto: SMART Communication

Editor: Janinka
Vytvořeno: 15.12.2016 12:21
Poslední změna: 15.12.2016 12:27

RSS

Hodnocení: 5.00 (2x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz