Kultura

Výstava replik Českých korunovačních klenotů

Zažít atmosféru doby Karla IV. a prohlédnout si České korunovační klenoty budou moci zájemci na konci října 2013 v pražském Obchodním centru Šestka.

České korunovační klenoty
České korunovační klenoty
Do doby Karla IV., kde nebudou chybět ani České korunovační klenoty, bude od konce října až do poloviny listopadu 2013 stylizované celé centrum OC Šestka: jedna část připomene síň určenou pro taneční slavnost, jinde návštěvníci spatří ukázky dobové módy, ošacení a bot, včetně vzácných zápůjček z barrandovských ateliérů. Celé expozici pak bude kromě korunovačních klenotů dominovat takřka 3,5 metru vysoká socha Karla IV. či model Karlštejna.

"Originální korunovační klenoty byly naposledy vystaveny na Pražském hradě po dobu deseti dní v květnu 2013. Stačilo si je prohlédnout na 30 tisíc návštěvníků. Tato výstava mistrovských replik potrvá 22 dní, vstup je zdarma a věřím, že možná přiláká ještě více lidí. Jsem také ráda, že tento nevšední zážitek můžeme občanům nabídnout právě u nás na Praze 6," řekla Marie Kousalíková, Královské jablko je jedním z korunovačních klenotů
Královské jablko je jedním z korunovačních klenotů
starostka městské části Praha 6, která nad výstavou převzala záštitu.

Výstava Život a dílo Karla IV. ukáže mimo jiné kolekci dobových mincí, ve druhém patře bude kontaktní výstava dobových zbraní, z nichž některé si budou návštěvníci moci vyzkoušet a zhlédnout instruktážní videa. Vše doprovodí víkendový doprovodný program, především komentované prohlídky.

Do doby Karla IV. se zájemci přenesou od 25. října 2013 v pražském Obchodním centru Šestka. Kouzlo, krásu i symbolický dějinný význam národních pokladů zprostředkují nové, věrné repliky z rukou zlatnického mistra Jiřího Urbana a manželů Cepkových.

Foto: zdroj SMART Communication

Editor: Janinka
Vytvořeno: 21.10.2013 01:44
Poslední změna: 21.10.2013 02:17

RSS

Hodnocení: 4.33 (3x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz