Osobní deníček

Den včely 2013

Na tradiční, již 9. ročník Dne včely vás sobotu 25. května 2013 od 9:30 do 15 hodin zve Ekocentrum Oldřichov v Hájích.

Den včely 2013Akce Den včely probíhá v rámci projektu Fascinující svět včel a hmyzu - ekologická výchova, osvěta, praktická opatření.

Den včely nabídne mimo jiné i naprostou novinku, a to otevření unikátní Včelí učebny, kde čeká na příchozí zkoumání života včel. K vidění bude například dřevěný plást s modelem včely a jednotlivá včelí vývojová stádia, speciální kukátka umožní porovnání lidského a včelího vidění barev a včely přiblíží také makrofotografie. K dispozici jsou i včelařské pomůcky a včelí úl. Nejnázornější formu představení života včel a včelařství doplňují informace o včelích rojích, včelí puzzle či veškeré včelí produkty.

Den včely 2013Celá akce je určena rodinám s dětmi a všem příznivcům včelaření. Součástí bohatého programu bude prezentace Středního odborného učiliště včelařství z Nasavrk, pro nejmenší je připraveno divadelní loutkové představení, cenné informace a včelí produkty budou k dispozici u zkušených včelařů. Návštěvníci se budou moci projít Včelí stezkou, kde načerpají mnoho nových informací a chybět nebude ani výtvarná dílna či zkoumání moderními binokulárními lupami. Dobrou náladu podpoří místní hudební skupina s mnohoslibným názvem Každej pes jiná ves.

Součástí Dne včely je i výstava Včely a včelaření, kterou připravila Společnost pro Lužické hory. Na mlsné jazýčky čekají medové dobroty, mezi nimi třeba speciální ochutnávka medové zmrzliny.

Přijďte i vy na Den včely v sobotu 25. května 2013 do Ekocentra Oldřichov v Hájích.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 22.05.2013 06:34
Poslední změna: 23.05.2013 03:43

RSS

Hodnocení: 5.00 (1x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz