Kultura

5. ročník Kašpárkohraní

Největší "dětský mejdan" Kašpárkohraní otevře brány svého jubilejního pátého ročníku v pražské Stromovce v sobotu 16. června 2013 od 12 do 19 hodin. Vstup na akci je zdarma.

5. ročník KašpárkohraníI letos "dětský mejdan" Kašpárkohraní roztančí Kašpárek v rohlíku, tentokrát jako pojízdný cirkus s hosty z kapel Sto zvířat, Wohnout, Umakart či Kašpárek v rohlíku
Kašpárek v rohlíku
Obří broskev, v rámci svého letního turné zde vystoupí i Pískomil se vrací s Michalem Malátným z Chinaski, Jaroslav Uhlíř, Ewa Farna a další interpreti. Chybět nebude divadelní program s tradičním průvodem obřích loutek, klaunské duo Squadra Sua či oblíbená bublinová show Václava Strassera. Děti si budou moci zahrát fotbal s elitními fotbalisty AC Sparta Praha či si vyzkoušet rugby, florbal, atletiku, softbal, volejbal nebo třeba kung-fu.

5. ročník Kašpárkohraní Stejně jako v předchozích letech se Kašpárkohraní neobejde bez turnaje v kuličkách s mistrem světa Pavlem Zoufalým a  nabídne také 5. ročník Kašpárkohranífilmové dílny zaměřené na trik a animaci či výtvarné workshopy od výroby masek přes kreslení a malování až po tvorbu mozaiek a samozřejmě nepřeberné množství společenských a pohybových her a hrátek pro děti všech věkových kategorií. Vstup na festival je jako každoročně zdarma.

Pískomil e vrací
Pískomil e vrací
V rámci Kašpárkohraní probíhá každoročně také naučný program. Děti se budou moci vydat na naučnou stezku zaměřenou na ekologii s plněním úkolů či se zúčastnit soutěže v poskytování první pomoci pod dohledem Českého červeného kříže. Atmosféru festivalu doplní bohatý sortiment tradičního českého občerstvení. Festival se bude konat za každého počasí.

Podrobné informace o Kašpárkohraní získáte na webu festivalu.

Foto: 4press.cz

Editor: Janinka
Vytvořeno: 25.04.2013 01:23
Poslední změna: 25.04.2013 03:00

RSS

Hodnocení: 5.00 (15x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz