Kultura

Atmosféra žhavého Španělska v Čechách v rámci festivalu Ibérica 2012

Deváté pokračování festivalu Ibérica 2012, který je zaměřen na španělskou kulturu a umění, se uskuteční ve dnech 14. - 18. srpna 2012 ve městech Praha, Boskovice, Brno a Letovice.

Belén López
Belén López
Kulturní bohatství Iberského poloostrova reprezentované umělci nastupující generace představí další ročník festivalu Ibérica 2012. V pořadí deváté pokračování festivalu, zaměřeného na kulturní a umělecké rozmanitosti horkokrevného Španělska, pro letošní rok rozšířilo své pole působnosti kromě Prahy, Brna a Boskovic o další jihomoravské město Letovice. I pro tentokrát organizátoři přizvali významné španělské umělce, aby zdejší publikum inspirovali svojí nespoutanou hudební a taneční tvorbou. Na přehlídku, jež letos nese příznačný podtitul Arte Joven (Mladé umění), přijaly pozvání přední osobnosti, mezi nimiž vyniká fenomenální flamenková diva Belén López s doprovodnou skupinou, která svým vášnivým projevem oslní hned na dvou scénách. Poprvé se představí 17. srpna 2012 v pražském Divadle Hybernia a o den později opanuje zámecké nádvoří v Boskovicích v rámci závěrečného galakoncertu. Chybět nebude ani pozoruhodná madridská tanečnice Virginie Delgado, jež spolu s kytaristou Petrem Vítem a hercem Tomášem Hanákem zaimprovizuje svou literárně taneční koláž, nebo vynikající klasičtí pianisté bratři Gistainové.

Duo Gistain
Duo Gistain
Festival španělské kultury Ibérica 2012 se uskuteční ve dnech 14. – 18. srpna 2012 a kromě mimořádných uměleckých zážitků nabídne i aktivní účast na tvůrčích dílnách a další doprovodný program. Na festivalovém talíři nebudou chybět ani vybrané španělské delikatesy nebo neodmyslitelná sangria. Pravou španělskou atmosféru Ibéricy navodí hned první den festivalu úvodní Sangría party v zámeckém skleníku v Boskovicích, kde účastníky čeká tradiční fiesta s ochutnávkami španělských specialit včetně jedinečné domácí sangrie. Program doprovodí plzeňská salsová kapela Mediterian s kubánským zpěvákem Franciscem Hernándezem.

Předprodej vstupenek na festival Ibérica je zajištěn v síti Ticketportal, pražském Divadle Hybernia a běžných předprodejích v Praze, Brně, na pokladně Zámku Boskovice a v Městském informačním středisku Boskovice. Podorobné informace o programu na jdete na webu festivalu Ibérica.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 25.07.2012 04:23
Poslední změna: 02.08.2012 11:28

RSS

Hodnocení: 5.00 (3x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz