Kultura

Pozvánka do Liberce na povídání o pomníčcích Jizerských hor

Všichni přátelé a příznivci Jizerskohorských pomníčků jsou zváni ve čtvrtek 19. července 2012 od 17 hodin do libereckého Kolosea na třídě Generála Svobody 83 v Liberci–Pavlovicích.

Pozvánka do Liberce na povídání o pomníčcích Jizerských horJizerské hory skrývají řadu drobných památek, kterým si lidé zvykli zjednodušeně říkat "pomníčky". Každý křížek, obrázek, kaplička má svůj vlastní příběh, vlastně dokonce dva příběhy. První příběh je příběh lidský. Je to příběh, který předcházel vzniku pomníčku. Druhý příběh je příběh pomníčku samotného. Obojí příběhy, příběhy lidí i příběhy pomníčků, jsou velmi zajímavé, napínavé, jedním slovem pozoruhodné. A pozoruhodně o nich dokáží vyprávět členové Spolku Patron, kteří se starají nejen o jejich vyhledávání, obnovu a údržbu, ale i o zaznamenávání jejich příběhů už více než 30 let.

Na Povídání o pomníčcích Jizerských hor a jejich příbězích s promítáním obrázků se dozvíte se spoustu zajímavostí o životě dřevorubců, hajných i pytláků. Vyslechnete si tragické příběhy dodnes obestřené tajemstvím, i příběhy s dobrým koncem. Povídání je bohatě ilustrováno obrázky, které přibližují nejen místa, ale i předměty, které jsou s konkrétními příběhy spojeny. Akce je součástí výstavy Pomníčky Jizerských hor, trvající až do 31. srpna 2012, a činnosti Spolku Patron, která zahrnuje 27 panelů, dvě instalace a řadu drobných artefaktů.

Vstupné na povídání i na výstavu je dobrovolné. Můžete si také zakoupit drobné občerstvení a výrobky z chráněných dílen. Více informací najdete na Universium.cz.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 17.07.2012 09:55
Poslední změna: 17.07.2012 05:39

RSS

Hodnocení: 5.00 (2x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz