Kultura

Letní shakespearovské slavnosti v roce 2012 popré v Plzni

Letní shakespearovské slavnosti mají v Čechách téměř 12letou historii. O popularitě slavností svědčí živý zájem o vstupenky, rekordní počty návštěvníků i celková úroveň akce. Festival probíhá od 26. června do 7. září 2012 v Praze, Brně, Ostravě a poprvé v historii přehlídka zavítá také do Plzně. Místním se tak představí jedna z divácky nejúspěšnějších komedií posledních let, Veselé paničky windsorské.

Eva Režnarová, Bolek Polívka a Simona Stašová ve Veselých paničkách windsorských (Autor: Viktor Kronbauer)
Autor: Viktor Kronbauer
Eva Režnarová, Bolek Polívka a Simona Stašová ve Veselých paničkách windsorských
Letní shakespearovské slavnosti jsou nejstarší a největší shakespearovskou divadelní přehlídkou pod širým nebem v Evropě. Simona Stašová (paní Pažoutová) a Bolek Polívka (Falstaff) (Autor: Viktor Kronbauer)
Autor: Viktor Kronbauer
Simona Stašová (paní Pažoutová) a Bolek Polívka (Falstaff)
V roce 2012 se poprvé uskuteční také v Plzni, konkrétně v areálu pivovaru Plzeňského Prazdroje. Všichni příznivci Shakespeara se tak 24. a 25. července 2012 mohou těšit na představení Veselé paničky windsorské. Začátky představení jsou vždy ve 20:30 hodin.

Této vynikající komedii režiséra Jiřího Menzela vévodí Bolek Polívka v roli bonvivánského rytíře Jana Falstaffa, důvtipnou paní Pažoutovou hraje Simona Stašová, její spikleneckou přítelkyni paní Brouzdalovou ztvární Eva Režnarová. V dalších rolích se představí Jaromír Dulava, Jaroslav Satoranský, Hynek Čermák, Michal Novotný, Rudolf Jelínek nebo Jan Přeučil.

Režisér Jiří Menzel (Autor: Pavel Mára)
Autor: Pavel Mára
Režisér Jiří Menzel
Hlediště je rozděleno na tři základní zóny, sezení v jednotlivých zónách je volné. Místa v první a druhé zóně jsou zastřešená a Bolek Polívka a Simona Stašová (Autor: Pavel Mára)
Autor: Pavel Mára
Bolek Polívka a Simona Stašová
cena vstupenek je 750 Kč nebo 550 Kč, třetí zóna zastřešená není a vstupenka stojí 190 Kč. Hraje se i za nepříznivého počasí.

V roce 2012 mají diváci možnost vidět v rámci Letních shakespearovských slavností následující hry: Richard III., Jindřich IV., Zkrocení zlé ženy, Romeo a Julie, Marná lásky snaha, Dvaja páni z Verony a Oko za oko niečo za niečo.

Více informací o představeních v jednotlivých městech se dozvíte na webu Letních shakespearovských slavností.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 06.07.2012 01:57
Poslední změna: 17.07.2012 11:12

RSS

Hodnocení: 5.00 (2x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz