Osobní deníček

Léto s želvami v Zoo Praha

Novinkou a zajímavým zpestřením prázdninového programu pražské zoologické zahradě se stanou Melounové středy, během kterých chovatelé předloží velkým želvám jejich oblíbenou pochoutku. Každý den prodlouženého víkendu bude navíc patřit dvojníkovi Osamělého George.

Léto s želvami v Zoo PrahaNa Melounové středy se těšilo mnoho návštěvníků, ale především samy želvy. "Želvy melouny doslova zbožňují, jsou však velmi sladké a zvířata by po nich mohla přibírat. Servírujeme jim je proto jen jednou týdně a každý takový den je pro želvy doslova svátkem," uvedl s úsměvem kurátor plazů Petr Velenský.

Melounové středy probíhají každou prázdninovou středu v 15 hodin u expozice velkých želv.

Léto s želvami v Zoo PrahaOd čtvrtka 5. srpna až do neděle 8. srpna 2012 se navíc během speciálních povídání ve 13 hodin mohou návštěvníci blíže seznámit s dvojníkem Osamělého George. Želvák Antonio, řečený chovateli Tony, se vzhledem natolik podobá nedávno vymřelému poddruhu želvy pintské, že léta mátl i největší odborníky na galapážské sloní želvy. Až genetické testy prokázaly, že Antonio patří k poddruhu želvy sloní pinzónské. Pinzónské želvy jsou druhým nejvážněji ohroženým poddruhem želv sloních z Galapág. Antonio je přitom skutečnou želví celebritou, znají ho snad všichni zoologové. Je totiž jedinou želvou svého druhu se sedlovitým krunýřem v rámci Evropy a vůbec jediným zástupcem želvy pinzónské mimo Galapágy.

Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Editor: Janinka
Vytvořeno: 03.07.2012 11:27
Poslední změna: 05.07.2012 09:21

RSS

Hodnocení: 5.00 (2x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz