Kultura

Kolib představuje debutové album My Own Man

Zpěvák, skladatel, textař a instrumentalista Kolib vydal studiové album s názvem My Own Man.

Kolib My Own Man
Kolib My Own Man
Album My Own Man vyšlo u nezávislého labelu Skywards Music a vznikalo v průběhu let 2011/12 ve studiu Biotech pod dohledem uznávaného producenta Ecsona Waldese. Pilotním singlem je skladba If I Could Be, podpořená videoklipem. Při výběru hudebníků, kteří se na desce podíleli, se Kolib neomezil pouze na Českou republiku. V seznamu hudebníků se objevuje mj. renomovaný americký baskytarista a zpěvák Fernando Saunders, dlouholetý spoluhráč Jana Hammera a Lou Reeda.

Následujícími slovy charakterizuje svůj nejnovější hudební počin sám Kolib: "Chtěl jsem natočit poctivou a svěží desku se současným soundem, takovou, která zároveň vyjádří můj obdiv k mým oblíbeným deskám z 80. let." A ještě dodává: "Když jsem na materiálu začínal pracovat, měl jsem před sebou vizi, jak by deska měla znít, o to víc jsem si později ovšem začal uvědomovat, že tuto vizi nebude jednoduché naplnit. Snažím se psát osobité, nicméně univerzální věci, které může poslouchat kdokoli na světě, a proto jsem se při hledání vhodných hudebníků logicky nebránil spolupráci se zahraničními umělci. Kdybych se na začátku procesu nepotkal s Fernandem, považoval bych desku nejspíš za nerealizovatelnou. Celkově se dá říct, že jsem v pravou chvíli potkal pravé lidi."

Skladatelský rukopis a vokální linky Koliba, producentské umění Ecsona Waldese a v neposlední řadě i rozmanitost hudebního obsazení, to všechno se odrazilo ve výsledném soundu celého alba. Deset anglicky zpívaných songů nelze jednoznačně stylově zařadit, balancují na pomezí popu, rocku a alternativy. Kolib sám začínal v rockových formacích, později se soustředil na scénickou hudbu. Zpátky k jednodušším hudebním formám se vrátil na dva roky starém titulu Aside.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 26.06.2012 10:51
Poslední změna: 05.07.2012 09:16

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz