Kultura

Festival Porta Řevnice u Karlštejna

Na 46. ročník festivalu Porta a jeho České národní finále v Řevnicích se jeho příznivci mohou těšit poslední víkend před letními prázdninami, tedy od 29. června do 1. července 2012. Romantický a nejstarší český festival Porta se koná kousek od nejnavštěvovanějšího českého hradu Karlštejn v půvabném Lesním divadle obce Řevnice, kde vystoupí Tomáš Klus, Lenka Filipová, Hop Trop, Ivan Mládek, Jaroslav Wykrent, Pavel Žalman Lohonka, Blue Effect, Taxmeni a mnoho dalších hostů.

Ivan Mládek
Ivan Mládek
Ivan Mládek vystoupí na festivalu Porta v řevnickém Lesním divadle poprvé, přesto patří už coby dobřichovský starousedlík k místnímu obyvatelstvu. Písničkář Tomáš Klus si v roce 2011 podmanil publikum Porty a záznam několika videoukázek objevujících se na webu festivalu to jen dokazuje. Tomáš je zároveň skvělý improvizátor a bavič, svou skvělou pohotovost ukázal například v písničce VeSmíru, kterou v Řevnicích 2011 věnoval Portě. Zařazení skupiny Blue Effect v programu festivalu by mnozí asi nečekali, ale Porta již několik let úspěšně a s rozvahou porušuje ortodoxní hranice žánru folk, country a trampské hudby a přináší tak svým návštěvníkům velká hudební překvapení. Například v roce 2010 se jednalo o vystoupení Jaroslava Svěceného. Kdo však viděl akustickou verzi kapely Blue Effect, nediví se. Je to hudební lahůdka pro milovníky kvalitní muziky, což k Portě jednoznačně patří. Dalším lákadlem sobotního programu budou jistě i písničky Jaroslava Wykrenta, který se úspěšně vrátil na koncertní pódia a bude opět jedním z interpretů vystupující na Portě poprvé v její historii.

Porta v Řevnicích se pyšní občasnými výlety za hranice tradičních žánrů. Tentokrát se jako zvláštní host představí Marta Kubišová, jež přijala pozvání tria Vokobere (Vondráček, Kocman, Berka). Návštěvníci festivalu uslyší Martu v neděli s neobvyklým doprovodem v podobě akustických kytar a sborů. Zazní písničky Ringo ding, Baladu o kornetovi a dívce nebo slavnou Hej Jude. Naopak tradičně se se svým repertoárem ukáží Poutníci, Taxmeni, Mirek Paleček a kapely, které na Portě uspěly jak v soutěži, tak jako čestní hosté. Hudební tečkou a bonbónkem Porty bude již tradičně Hodina H, kdy se potkají osobnosti Porty, aby si spolu zazpívali známé písničky v neznámem obsazení. Chybět nebude ani Lenka Filipová, Hop Trop, Pavel Žalman Lohonka nebo Blueground.

Za jednodenní vstupenku návštěvníci zaplatí 299 Kč, permanentka na celý víkend přijde na 599 Kč. Pejsci a děti do 150 cm mají vstup zdarma.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 26.06.2012 10:49
Poslední změna: 28.06.2012 09:47

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz