Kultura

Ugly Kid Joe po 15 letech vydali nové EP, natočili video a vrací se na podium

Ugly Kid Joe je rocková parta, která vznikla v Kalifornii v Isla Vista v roce 1990. Název skupiny je vtípkem na glamrockovou vlasatou partu Pretty Boy Floyd. Kapela se oficiálně v roce 1997 rozpadla, ale v roce 2012 se opět vrací na světová podia.

Ugly Kid Joe po 15 letech vydali nové EP, natočili video a vrací se na podiumNa rozdíl od jiných garážových kapel je zvuk Ugly Kid Joe směsí různých stylů, jako je hardrock, southern, funk, rap a thrash. Členové kapely podle vlastních slov představují různorodost prostředí a životního stylu jižní Kalifornie. UKJ byli na vrcholu slávy v první polovině 90. let především díky svému sarkastickému humoru a metalovému soundu. Jejich logem je kreslený "ošklivý chlapeček" s čepicí kšiltem dozadu a fakáčem. Ugly Kid Joe poprvé zabodovali se singlem Everything About You, který se dostal na třetí místo hitparády Billboard TOP 100 Singles chart a pobyl si tam 20 týdnů a také zazněl ve filmu Waynův svět. Singlu Cat´s in The Cradle se následně prodalo přes 500 tisíc kusů jen v USA.

UKJ byli na turné v USA několikrát jako předkapela Scatterbrain a Ozzyho Osbournea. Black Sabbath a AC/DC je hodně ovlivnili, proto nahráli pár jejich skladeb, včetně Sveet Leaf, Sin City či N.I.B. V roce 1992 vydali svůj debut America´s Least Wanted, vyměnili bubeníka Marka Davise za Shannonna Larkina, člena metalových Souls At Zero. Ugly Kid Joe
Ugly Kid Joe
S ním natáčejí druhou skvělou desku Menace To Sobriety, která vychází v roce 1995. Nicméně v USA se album neprodávalo příliš dobře a skupina opustila label Mercury Records a založila svůj vlastní Evilution Records, na kterém vydávají v roce 1996 album Motel California. Whit Crane o něm říká, že je "heavy, funky a je v něm všechno". Kritiky ale příliš oslavné nebyly a skupina Ugly Kid Joe se po posledním turné k albu v roce 1997 oficiálně rozpadla.

V roce 2011 se však členové kapely po dlouhých letech znovu sešli a nahráli šestipísňové EP, které vyšlo pod názvem Starway To Hell. UKJ také vypustili do světa nové video k písni Devil´s Paradise, na kterém je vidět, že to jim to výborně hraje i patnáctileté pauze. Kapela se také vypravila na evropské turné, se kterým zavítá i do Prahy. Těšit se na ně můžete 26. června 2012 od 20 hodin v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky za 450 Kč + poplatky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 14.06.2012 10:26
Poslední změna: 14.06.2012 10:35

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz