Kultura

V létě 2012 čekají Janka Ledeckého festivaly, surf i oslava padesátin

Janka Ledeckého čeká aktivní léto. Koncerty na festivalech v Čechách a na Slovensku, oslava padesátých narozenin na jednom z nich a tradiční surfařská dovolená v Řecku.

Janek Ledecký
Janek Ledecký
V červnu 2012 se Janek Ledecký chystá 15. června do Olomouce, 23. června do Horní Suché u Havířova a 4. srpna 2012 do Lázní Bělohrad. Během prázdnin absolvuje také šňůru s Letními slavnostmi rádia Blaník po českých a moravských městech. "Budeme hrát novinky, ale samozřejmě i staré věci, které si lidi žádají, každopádně úplně jiné písničky než na mém tradičním Vánočním turné, daleko víc směrem k rock and rollu. Musím říct, že ze všech disciplín, které dělám, ať už to je psaní muzikálů nebo písniček, mě živé koncerty baví ze všeho nejvíc. V situaci, kdy se trh s prodejem nosičů zhroutil, přestal být tím nejpodstatnějším, o co se kapely mohou opírat, je dobře, že možností zahrát si na open-air festivalech naopak přibývá," podotýká Janek Ledecký.

V létě 2012 čekají Janka Ledeckého festivaly, surf i oslava padesátinA Jankovy letošní padesátiny? "Chtěl jsem si dát k narozeninám koncert a organizátoři festivalu ve slovenských Bohunicích se mi ozvali jako první. Hraju tam 27. července 2012 a hned druhý den, 28. července 2012, na Harley Festu ve Staré Turé. Žádné další velké oslavy nemám v plánu." Co však v jeho prázdninovém plánu rozhodně nechybí, je oblíbené surfování na mořských vlnách. "Každé léto řeším stejné dilema. Chtěl bych víc hrát i víc surfovat, protože obojí mě neuvěřitelně baví. Řeším to kompromisem. Místo dvou měsíců surfuju jen měsíc, mám své oblíbené místo v Řecku, kde fouká dobrý vítr, což je v Evropě poměrně vzácnost," říká s úsměvem .

Zatímco v létě bude Janek vystupovat se svou doprovodnou kapelou (Štěpán Smetáček – bicí, Angličan Dave Mendéz – baskytara, Edita Čechová a Jana Burášová – vokál), v září jej čeká pár koncertů s Žentourem, se kterým v 80. letech začínal. Například hned 1. září na Pilsner festu v Ústí nad Labem.

Foto: 2media.cz

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 25.05.2012 11:32
Poslední změna: 30.05.2012 09:31

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz