Kultura

Tanec Praha 2012

Hlavní část 24. ročníku festivalu Tanec Praha, na kterém vystoupí soubory a tvůrci z deseti zemí, proběhne od 4. do 29. června 2012 v Praze a dalších 10 městech ČR.

Tanec Praha 2012
Tanec Praha 2012
Hlavními lákadly 24. ročníku mezinárodního festivalu Tanec Praha se v červnu 2012 stanou slavný švýcarský soubor Alias, který uvede 26. a 27. června v pražském Hudebním divadle Karlín fascinující a hypnotickou choreografii Sideways Rain, a 28. a 29. června v Divadle Archa vlámský soubor Ultima Vez s českou premiérou nejnovějšího představení booty Looting.

Ultima Vez booty Looting (Autor: Danny Willems)
Autor: Danny Willems
Ultima Vez booty Looting
K dalším hostům na letošním ročníku patří například berlínský soubor Dorkypark GMBH choreografky argentinského původu Constanzy Macras, který na Nové scéně Národního divadla pozve diváky na strhující cestu životem romských komunit s živou hudbou.

Dva večery v Divadle Archa budou patřit souboru 420PEOPLE s renomovaným hostem večera, kterým je Saburo Teshigawara z Japonska. Přiveze křehkou a přitom technicky výjimečnou tanečnici Rihoko Sato.

Alias SidewaysRain (Autor: Yves Genoud)
Autor: Yves Genoud
Alias SidewaysRain
Prolog pro dětské diváky obohatí hostování francouzského souboru étantdonné s dílem ZigZag, které dokáže zaujmout i děti předškolního věku a nabízí jim vždy i interaktivní dílnu.

Samozřejmě celý festival nabídne řadu dalších výjimečných tanečních zážitků, různorodých, vysoce kvalitních, většinu v české premiéře, v podání souborů z celého světa. Od 4. června tak návštěvníci festivalu uvidí soubory a choreografy z Německa, Dialogue with Lucinda (Autor: Anja Beutler)
Autor: Anja Beutler
Dialogue with Lucinda
Argentiny, Švédska, Velké Británie, Izraele, Dánska, Holandska, Španělska, Japonska a samozřejmě České republiky, kromě Divadla Archa a Hudebního divadla Karlín především v divadle Ponec a také na Nové scéně Národního divadla. Program doplní workshopy, filmy, přednášky pro studenty i veřejné debaty. Rekordní počet měst se také zapojí do projektu Tanec Praha v roce 2012, bude to Brno, Český Krumlov, Hradec Králové, Choceň, Jihlava, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň a Valašské Meziříčí.

Vstupenky jsou v prodeji v cenách od 120 do 1090 Kč na pokladně pražského divadla Ponec (všechna představení) a v dalších místech konání v Praze: Hudební divadlo Karlín, Divadlo Archa a Nová scéna Národního divadla (v prodeji představení, která se v daném místě konají).

Více informací o tanečním programu včetně jeho prigramu naleznete na webu Tanecpraha.cz.

Encounters (Autor: Bength Wanselius)
Autor: Bength Wanselius
Encounters
Pas de deux (Autor: Andres J. Larsson)
Autor: Andres J. Larsson
Pas de deux
Animal Lost (Autor: Christoffer_Askman)
Autor: Christoffer_Askman
Animal Lost

Editor: Janinka
Vytvořeno: 25.05.2012 09:21
Poslední změna: 29.05.2012 12:26

RSS

Hodnocení: 5.00 (1x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz