Kultura

Mimořádný koncert Vivaldianno Tour 2012 v pražském Hudebním divadle Karlín

Jediný pražský koncert v rámci letošního Vivaldianno Tour 2012 se odehraje ve čtvrtek 14. června 2012 od 20 hodin v Hudebním divadle Karlín. Specifická atmosféra divadelního sálu ještě umocní zážitek, který špičková hudební a audiovizuální show nabízí.

Vivaldianno MMXII
Vivaldianno MMXII
"Pražský koncert bude výjimečný hned v několika ohledech, a to speciálními hosty i scénou," potvrzuje autor a spolu s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným hlavní protagonista úspěšného projektu Vivaldianno, rockový klavírista Michal Dvořák, a upřesňuje: "V karlínském divadle s námi vystoupí zpěvačka Lenka Nová, houslistka Julie Svěcená, Heroldovo kvarteto, hráčky z Melody Orchestra, Tam Tam Orchestra s Milošem Vacíkem. Peruánské a bolívijské muzikanty, kteří nás doprovázejí, posílí virtuózní hráč na kenu a siku Vlado Urlich, skvělý Vlastislav Matoušek zahraje na shakuhaschi a Ondřej Smeykal na didgeridoo. Mezi hudebníky na jevišti nebude chybět kytarista a spoluautor Vivaldianna MMXII Jiří Janouch, kytarista Michal Pelant a jeden ze zakládajících členů skupiny Lucie bubeník Tomáš Waschinger."

Michal Dvořák a Jaroslav Svěcený
Michal Dvořák a Jaroslav Svěcený
Diváci se mohou těšit nejen na atraktivní hosty, ale také na novou scénu, kterou scénografka a výtvarnice Lucie Loosová vytvořila právě jen pro koncert v Hudebním divadle Karlín. Připravena je i speciální video projekce, výkonná Hi-Fi zvuková aparatura, velký světelný a efektový park. V osobitém podání Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka a jejich hostů zazní skladby inspirované nejen nadčasovou hudbou Antonia Lucia Vivaldiho, ale také geniálním Bachem a Mozartem, houslistou a skladatelem Fritzem Kreislerem či latinskoamerickým skladatelem Astorem Piazzollou. Česká televize během koncertu pořídí záznam, který bude odvysílán a poté vydán na DVD Vivaldianno MMXII.

Na programu Vivaldianno Tour 2012 jsou nejúspěšnější skladby z mutiplatinového, prvního alba Vivaldianno MMVIII a především z nového CD Vivaldianno MMXII, které ocenili nejen posluchači, ale i odborníci.

Foto: 2media.cz

Editor: Janinka
Vytvořeno: 24.05.2012 12:30
Poslední změna: 24.05.2012 12:41

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz