Kultura

Richard Müller chce mít klid, mír a pokoru

Klid, mír a pokora zavládla při natáčení klipu Richarda Müllera ke stejnojmenné skladbě. Legendární zpěvák si na natáčení videa k emotivní skladbě vybral kostel, sólové party dokonce odzpíval přímo ve zpovědnici.

Richard Müller chce mít klid, mír a pokoruAktuální slovenský Zlatý Slávik Richard Müller natáčení klipů příliš nemiluje. Zpěvák, skladatel a textař totiž s humorem sobě vlastním tvrdí, že se sám sobě příliš nelíbí. Tentokrát se natáčelo v kostele ve vesničce Rusovce nedaleko Bratislavy. Obrazovou podobu dostala skladba Klid, mír a pokora z aktuálního alba Ešte.

Richard Müller a Tereza Kerndlová
Richard Müller a Tereza Kerndlová
"Táto pieseň je pre mňa veľmi výnimočná, je o niečom viac ako len o láske. Je jedna z najkrajších, aké spievam... Je to dlhý príbeh, text vznikol pred 10 rokmi. Hudbu zložil český autor Xindl X. Klid, mír a pokora sú méty, ktoré sa nám len ťažko podarí dosiahnuť," vysvětluje Richard Müller.

Skladbu nazpíval Richard Müller se zpěvačkou Terezou Kerndlovou, oba se při natáčení dokonce ocitli ve zpovědnici. "Richardova nabídka na společný duet mě velmi potešila. Působí velmi sympaticky, je to charizmatický zpěvák. Naše společná skladba je velmi emotivní. Text i melodie jsou podle mne dokonalé," vyznala se Tereza ke svému vztahu k Richardu Müllerovi.

Richard Müller chce mít klid, mír a pokoru"Pôvodne to bol duet pre Ivu Bittovú a mňa. Do skladby som si predstavoval čistý, anjelský hlas. Terezu som raz počul spievať ešte so skupinou Black Milk. A zistil som, že má ideálny hlas a výsledok sa preto podaril tak, ako som si predstavoval," doplňuje Richard Müller. Ke spolupráci přizval Richard Müller režiséra Martina Hudáka, se kterým už spolupracoval na klipu ke skladbe Už. Za kameru se postavil spolutvůrce konceptu Štefan Lelovič.

Do konce měsíce května 2012 si Richarda Müllera mohou vychutnat jeho příznivci na závěrečných koncertech turné Potichu tour 2, a to 24. května 2012 v Humenném v MsKS a 25. května 2012 ve Špišské Nové Vsi v Redutě.

Foto: Universal Music/ Peter Frolo

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 21.05.2012 11:18
Poslední změna: 24.05.2012 11:56

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz