Kultura

Materiální dívka Madonna poskytuje fanouškům svoji DNA

Stále populární Madonna představila na jaře 2012 svojí albovou novinku nazvanou MDNA. Kritika ke 12. studiovému albu nešetří chválou.

Madonna MDNA
Madonna MDNA
Madonna se v roce 2012 vrátila v plné popové parádě. Nestárnoucí Madonna
Nestárnoucí Madonna
A opravdu jen málokdo by hádal, že je extravagantní zpěvačce už úctyhodných třiapadesát. Jak je vidět, věk nehraje u této hudební hvězdy vůbec žádnou roli. Navíc velmi kvalitně zpracované fotografie s erotickým nádechem doprovázející kampaň k nové desce ani v nejmenším neprozrazují Madonnin věk.

Název nového alba MDNA naznačuje, že Madonna chtěla nabídnout svým fanouškům kousek sebe v podobě své DNA v hudební formě. Většinu skladeb z alba, které Madonna nahrávala v New Yorku a Los Angeles, produkoval William Orbit, který se podílel mj. i na albu Ray Of Light, o další producentská křesla se podělili Martin Solveig, Demolition Crew nebo Benny Benassi.

Materiální dívka Madonna poskytuje fanouškům svoji DNAAlbum MDNA je fyzicky ke koupi ve dvou verzích, a to jako jednoduché CD obsahující 12 skladeb, Materiální dívka Madonna poskytuje fanouškům svoji DNAverze s dvěma nosiči bude mít skladeb o 5 víc, tedy 17. Pilotním singlem se stala píseň Give Me All Your Luvin, na kterém hostují zpěvačky Nicki Minaj a M.I.A. Píseň napsaly všechny tři dámy společně, sekundoval jim u toho francouzský producent Martin Solveig a Michael Tordjman. Produkce písně se pak ujala opět Madonna spolu s Martinem Solveigem. Videoklip, jehož živou verzi Madonna představila v nejsledovanějším televizním přenosu roku, v Superbowlu, je inspirován americkým fotbalem a roztleskávačkami. Madonna se vždy snažila šokovat a při přímém přenosu se o rozruch postarala raperka M.I.A., která provokativně zvedla před diváky prostředník. A tak má nová deska MDNA o reklamu bezpochyby postaráno. O Madonně a jejím novém novém albu se bude určitě mluvit, ať v dobrém či Materiální dívka Madonna poskytuje fanouškům svoji DNAzlém.

MDNA předkládá muziku, která drží trend současné hudební vlny, nicméně Madonnin rukopis v podobě jejího DNA skladby jistě nezapřou. Muzika je spíše tanečního než poslechového charakteru, a tak lze předpokládat, že na diskotékách budou mít Madoniny písničky z MDNA jistě své místo. A jaký udělá deska deska dojem na fanoušky? To musíte posoudit sami.

Foto: Universal Music

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 21.05.2012 10:59
Poslední změna: 24.05.2012 09:54

RSS

Hodnocení: 4.83 (6x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz