Kultura

Jazzoví mistři Al Di Meola a Gonzalo Rubalcaba na společném koncertě v Praze

Americký kytarový mág Al Di Meola a excelentní kubánský pianista Gonzalo Rubalcaba se setkají 11. května 2012 na společném koncertě v pražském Rudolfinu.

Al Di Meola
Al Di Meola
Al Di Meola je již třicet let plodným skladatelem i uznávaným umělcem, který má na kontě více než dvacet vlastních alb. Jeho uměleckou dráhu tvoří především živá vystoupení. Zatímco mistrovská technika hry jak na akustickou, tak na elektrickou kytaru, zajistila Di Meolovi královský post mezi přívrženci hmatníku, slétajícími se pravidelně na jeho koncerty, hloubka jeho kompozic spolu s oduševnělostí a neoddělitelnou působivostí jeho kytarového výrazu mu získaly nekonečné šiky fanoušků celého světa i za hranicí šesti strun.

Pianista Gonzalo Rubalcaba je držitelem čtyř cen Grammy, na osm jich byl nominován. Gonzalo Rubalcaba
Gonzalo Rubalcaba
Získal cenu Palmar D’Or Hudební akademie v Paříži, trofej nejlepšího instrumentalisty a čestný klíč od švýcarského Lugana, cenu pro nejlepšího interpreta za alba Suite 4y20 a Rapsodia od Asociace hudebních kritiků v Japonsku, která byla poprvé udělena jednomu a témuž umělci dvakrát po sobě. Jako projev uznání za výjimečný přínos na poli jazzu jej Leaders Circle z Jazz Organization v San Franciscu poctili titulem 2001 Leaders Circle Laureate. ASCAP Foundation mu v roce 2008 udělila ocenění Vanguard Award pro skladatele a klavíristu, jehož novátorská a jedinečná hudební tvorba vytyčuje nové jazzové směry. Umění Gonzala Rubalcaby se vyvíjí a stále nalézá inspiraci v afrokubánském odkazu. Rubalcabova budoucí tvorba bude vždy melodická, rytmická a bezprostřední. Daří se mu přetvářet každodenní stránky našich životů do čehosi krásnějšího a povznesenějšího.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 26.04.2012 01:47
Poslední změna: 05.05.2012 12:10

RSS

Hodnocení: 3.67 (3x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz