Knihy - Audioknihy

Roman Vojtek a unikátní retro edice Byl to váš rok

Herec a zpěvák Roman Vojtek, známý z retro seriálu Vyprávěj, představil novou retro edici nazvanou Byl to váš rok. Dárkové knížky s DVD jsou určeny všem jubilantům a pamětníkům 70. a 80. let. Jsou kompletním průvodcem událostmi, hitparádami, sportovními výsledky i módou jednotlivých let.

Roman Vojtek
Roman Vojtek
Součástí každé knihy Byl to váš rok je DVD obsahující filmovou kroniku a události roku a dobové reklamy. Retro edice Byl to váš rok
Retro edice Byl to váš rok
Roman Vojtek se stal patronem edice nejen proto, že je protagonistou televizního retro seriálu Vyprávěj, ale i díky tomu, že edice startuje rokem 1972, v němž se herec narodil. Dárkem pro všechny letošní čtyřicátníky může být právě retro edice Byl to váš rok.

"Retro má pro mě velkou váhu. Není to ale proto, že je módní. Důvod je mnohem jednodušší. Bohužel, je to díky mému věku! Těžko budu náctiletým vysvětlovat, jaké to bylo, když jsme nosili walkmana s kazetou, kterou jsme nahráli z gramodesky, jak jsme dokázali žít bez mobilu a internetu a jak jsme pomocí Sava vyráběli plísňové džíny. Budou na mě koukat, že jsem asi spadl z Marsu. Roman Vojtek a unikátní retro edice Byl to váš rokAle pro mě to jsou zlaté časy! Doba prvních lásek, mejdanů a diskoték, prvního opojení z polibků i alkoholu. Roman Vojtek s retro edicí Byl to váš rok
Roman Vojtek s retro edicí Byl to váš rok
Prostě retro," směje se Roman Vojtek.

Knihy Byl to váš rok přinášejí množství dobových fotografií a obrázků. Obsahují horoskopy, zajímavé informace, perličky a známé osobnosti narozené v příslušném roce. A také idoly, hračky, design a trendy, které provázely každý ročník jeho dětstvím a dospíváním v 70., 80. a 90. letech.

"Ze sentimentálních "retro" důvodů, jsem taky založil kapelu Fantastic 80's se kterou hrajeme ty největší hity 80. let," dodává zpívající herec. A jaký byl ten "jeho" rok? Roman Vojtek a unikátní retro edice Byl to váš rok"Pro mě to byl určitě rok 1984. V době, kdy se na nás z rádií valily hity tehdejších československých umělců a vrcholem populární hudby v éteru byla ABBA, mi jeden kamarád řekl: "Kámo, toto si poslechni a upadneš." A pustil mi na svém stereu písničku od skupiny Depeche Mode nazvanou People Are People. No a já si ji poslechl, opravdu upadl a po celý hudební život mě od té doby tato kapela provází a ovlivňuje," uzavřel své vzpomínání Roman Vojtek.

Foto Popron

Editor: Janinka
Vytvořeno: 24.04.2012 04:19
Poslední změna: 05.05.2012 12:09

RSS

Hodnocení: 4.82 (22x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz