Kultura

Festival Votvírák 2012 - Svátek česko-slovenské hudby

Svátek české a slovenské populární hudby a jejích skvělých fanoušků, Festival Votvírák, se uskuteční jako každoročně v měsíci červnu, tentokrát od 15. do 17. června 2012. Na třech žánrově odlišných pódiích vystoupí celá plejáda špičkových českých a slovenských rockových, popových a hip hopových seskupení, zbytek noci mohou vytrvalci strávit rovněž ve víru hudby v non stop zóně. Ve zde připravených barech a party stanech se totiž pojede až do rána.

Festival Votvírák  2012 - Svátek česko-slovenské hudbyFestival Votvírák konaný tradičně na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích od 15. do 17. června 2012 již prakticky zkompletoval svůj hudební program. Ve hře tak zůstávají vlastně jen tři volná místa pro mladé kapely, které o ně v současné době bojují v soutěži Votvírák Talent 2012, konané ve spolupráci s magazínem HelpMusic. Jediným kritériem soutěže je přízeň hudebních fanoušků vyjádřená jednotlivým soutěžícím.

Votvírák je festivalem multižánrovým, zahrnuje širokou škálu hudebních směrů a představuje svým návštěvníkům celou řadu kapel, které byste spolu na jedné akci určitě nečekali. Arakain
Arakain
Ve svém programu vždy překvapí zařazením zajímavých interpretů, kteří na festivalech běžně nevystupují. Pravidelně se na festivalu objevují i kapely či interpreti, kteří hlásí svůj návrat na scénu. Nejinak tomu bude i letos.

V programu Votvíráku najdeme rovněž několik legend české hudební scény, které slaví významné jubileum. V sobotu se můžeme těšit na legendární skupinu Olympic, která slaví 50 let, ale hlásí: "Jedeme dál!" Kulatých 30 let plných rocku oslaví se svými fanoušky i tradiční účastník festivalu Votvírák, Chinaski
Chinaski
legendární skupina Arakain.

"Punk’s not dead!" skandují fanoušci při vystoupení letos rovněž 30leté punkové stálice, skupiny Visací zámek. Z Valašského Meziříčí přijede kapela Mňága a Žďorp, která slaví 25 let své úspěšné kariéry. Poprvé budou moci návštěvníci festivalu zažít legendu z největších. Muže, jenž se proslavil již v 60. letech jako člen formace Golden Kids. Jeho hity, jako Lékořice, Stín katedrál, Kdo vchází do tvých snů, má lásko a další, si našly cestu do srdcí fanoušků již několika generací. Na festivalu vystoupí Václav Neckář se skupinou Bacily. Návrat na hudební scénu s novým projektem a partou mladých muzikantů naopak plánuje Lešek Semelka.

Petr Bende
Petr Bende
Největší kotel fanoušků na Votvíráku 2011 se sešel při vystoupení skupiny Chinaski, která letos výhradně pro festival Votvírák 2012 vystoupí s repertoárem sestaveným v hlasování hudebních fanoušků, kterého se můžete zúčastnit i vy na webu Festivalu Votvírák.

Na centrální stage festivalu Votvírák 2012 se představí čerstvý držitel Andělů, skupina Mandrage, Anna K, Jiří Macháček a Mig 21, Sto zvířat, Charlie Straight, UDG či objev roku skupina Goodfellas. Ve festivalovém stanu se pak můžeme těšit na vystoupení J. Uhlíře, Xindla X, P. Bendeho či Pokáče.

Rock a punk, to je muzika, kterou na Votvíráku zastupují také Iné Kafe, Harlej, Desmod, Škwor, Citron, Alkehol, Imodium, finalista televizního Talentu skupina Segment a vlastně všichni na rockové stage festivalu. Své příznivce na festival jistě přilákají i kapely Tleskač, Blue Effect, Rybičky 48 nebo Juicy Freak.

Jiří Macháček
Jiří Macháček
Pro fanoušky hip hopu je připraven opět velmi kvalitní a pestrý program na hip hopové stage rádia Spin. Tato stage na festivalu Votvírák je pravidelně přehlídkou toho nejlepšího a nejzajímavějšího z domova a ze Slovenska, co si může fantazie fanouška tohoto žánru vůbec představit. Nové věci z letos vydaných desek předvedou skvělí Prago Union a Livě Band, slovenská Moja Reč i MC GEY, který se na festivalu představí spolu s DJ FATTEm. Na Votvíráku 2012 vystoupí také Vec nebo Champion Sound. A jistě se všichni budeme těšit i na Tynikdy Label Showcase a další vystupující v programu.

Pro vytrvalce z řad návštěvníků festivalu je stejně jako v předchozích letech připravena Rockotéka Rádia Hey!, která končí až se svítáním. Kromě vlastního hudebního programu jistě přispěje ke spokojenosti návštěvníků Votvíráku i doprovodný program. Lidé se budou moci pobavit např. v adrenalinovém campu nebo v herní zóně. Svou prezentaci spojenou s nabídkou další zábavy poskytují rovněž vybraní partneři festivalu. Přímo u hlavního vstupu do areálu celé akce budou stejně jako v předchozích letech nepřehlédnutelné pouťové atrakce. Velkým lákadlem pro návštěvníky festivalu je každoročně možnost zakoupení vstupenek na další festivaly i jiné kulturní akce, a to se slevou ve výši 80%.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 19.04.2012 10:26
Poslední změna: 19.04.2012 11:34

RSS

Hodnocení: 5.00 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz