Společnost - Pozvánky

Pozvánka na slavnostní křest knihy Rouhání?

Křest knihy nazvané Rouhání? se uskuteční 11. dubna 2012 od 16 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Kromě překladatele knihy MUDr. Jana Cimického se můžete těšit na setkání se zajímavými hosty, jakými bezesporu jsou emeritní kriminální rada plk. JUDr. Miloslav Dočekal, spisovatel a publicista PhDr. František Cinger a česká herečka Taťjana Medvecká.

Kniha Rouhání?
Kniha Rouhání?
Trest smrti za jeden doušek vody? Neuvěřitelný, přesto skutečný příběh křesťanky, která žije v Pákistánu a čeká na popravu, vypráví kniha Rouhání?. Čeho se dopustila? Při práci na poli se napila muslimské vody, a tím ji znesvětila. Byla odsouzena k trestu smrti a nyní je ve vězení. Za záchranu matky pěti dětí bojuje ve světě řada vlivných osobností včetně papeže. Výtěžek z prodeje této knihy bude věnován dětem a manželovi, kteří se musejí skrývat. Část výtěžku připadne také na úhradu právníkům, kteří ženu obhajují.

Pozvánka na křest knihy Rouhání?
Pozvánka na křest knihy Rouhání?
Ukázka z knihy: Mám strach, mučivý strach, od zavraždění ministra. Čekám na chvíli, kdy mne Bůh přijme, jako v oáze uprostřed pouště. Jsem vyčerpaná. Potřebovala bych si odpočinout. Myslím si, že lidé nemohou a nesmějí nahrazovat boží rozhodnutí a sami rozhodovat o životě a smrti jiného člověka. Až přijde moje hodina, podrobím se. Jediná věc, která mne ještě stále drží na nohou, navzdory všemu útlaku, zlobě a úzkosti, která mne neopouští, je jistota, že jsem nevinná. Jistota, že na mně byla spáchána nespravedlnost. A také potřeba svědčit, pokusit se, aby můj boj nebyl marný a sloužil i ostatním. Nejsem vzdělaná, vždycky jsem žila prostě a dnes si říkám, že i takový život možná zasáhne do života celé mé země.

 

Editor: Janinka
Vytvořeno: 03.04.2012 10:56
Poslední změna: 05.04.2012 10:22

RSS

Hodnocení: 5.00 (3x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz