Kultura

Rock Café slaví 21 pekelných let v rockovém nebi

Oslava s názvem 21 pekelných v rockovém nebi proběhne ve středu 11. ledna v pražském klubu Rock Café.

Rock Café slaví 21 pekelných let v rockovém nebiOslavte spolu s Rock Café 21 let divokou jízdou v klubu, jak ho ještě neznáte. Čekají na vás prostory Rock Café v netradičním designu, doprovodný program, soutěž o nejlepší kostým čerta nebo anděla i afterparty. Na oslavě zahrají kapely Sto zvířat, Timudej a Toyen. Start je v 19 hodin. Za vstupné zaplatíte 111 Kč a vstupenky zakoupíte v předprodeji v Rock Café.

Skupina Sto zvířat na podzim 2010 oslavila své 20. narozeniny. Kapela vznikla v roce 1990 jako projekt Jana Kaliny (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou. Spolu s dalšími spoluhráči se stali vzápětí nevědomky průkopníky stylů ska a rocksteady u nás. Ve Zvířatech se vystřídalo značné množství špičkových muzikantů, jako např. Petr Ostrouchov, Arnošt Hanf, Vlasta Bičík, Luboš Krtička či Ladislav Přitasil. V současné době zmíněnou trojici doplňují Jan Šobr (kytara), Petr Hostinský (klávesy, zpěv), Martin Líska (trombon), Pavel Herzog (trubka), Jiří Hanzlík (barytonsaxofon), Wilco Wersteeg (basa) a Miki Nop (bicí). Sto zvířat
Sto zvířat
Sto zvířat má za sebou více jak 1200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v Německu, Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA. Během své dvacetileté existence vydala Zvířata 7 řadových alb, DVD Jste normální? a mají na svém kontě účast na bezpočtu kompilací u nás i v zahraničí. Ze Sto zvířat se postupem let stala jistota českých rockových klubů a jako jedna z našich nemnoha kapel se pravidelně účastní všech velkých letních festivalů.

Kapela Timudej hraje těžko zařaditelný styl na pomezí ska, reggae, funky, rocku, popu... Víc takových skupin, které se neberou vážně, jsou originální a uměj to pořádně rozbalit.

A jak charakterizovat Toyen? Pražská periferie, červené cihly z Manchesteru a odkaz české avantgardy. Z hloubi 80.let, přes neklidná 90.léta, ke katarzi 21.století. Na MTV, když to ještě něco znamenalo. V CBGB, když se tam ještě hrálo. To je Toyen.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 05.01.2012 10:18
Poslední změna: 09.01.2012 11:04

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz