Kultura

Rodina je základ státu se vrací do kin

Nejnovější celovečerní snímek režiséra Roberta Sedláčka Rodina je základ státu získal rekordních osm z devíti možných nominací ve 2. ročníku Cen české filmové kritiky. Vedle filmového debutu Poupata režiséra Zdeňka Jiráského se tak stal jedním ze dvou největších favoritů na absolutního vítěze. Díky tomuto úspěchu se film počínaje 5. lednem 2012 vrací do tuzemské kinodistribuce.

Rodina je základ státu
Rodina je základ státu
Drama a ironická road-movie zároveň, jež na rodinném příběhu zachycuje poměry v současném dravém kapitalismu, dostává na Cenách české filmové kritiky šanci předčít Sedláčkovo skóre. Největší z Čechů tehdy proměnil pouze jednu z šesti nominací. Simona Babčáková byla oceněna za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Letos je nominována za vedlejší roli. Vítězové letošního ročníku této filmové ankety vstoupí ve známost 14. ledna 2012 při slavnostním vyhlášení v pražském klubu Sasazu. Ve filmu Rodina je základ státu hrají Igor Chmela, Eva Vrbková, Martin Finger, Monika A. Fingerová, Albert Mikšík, Kristýna Tomíčková, Simona Babčáková, Jiří Vyorálek, Marek Taclík či Jan Budař.

Rodina je základ státu se vrací do kinSnímek Rodina je základ státu je nominován v kategoriích Nejlepší film, Nejlepší režie, Nejlepší kamera, Nejlepší scénář, Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli a Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. O tom, kteří z nominovaných tvůrců dosáhnou na vítězství, rozhodne hlasování jedenapadesáti filmových novinářů, jejichž cílem je po vzoru zahraničních kolegů upozornit na nejlepší filmové počiny, objevy a naděje tuzemské kinematografie za rok 2011.

Více informací o filmu získáte na Rodinajezakladstatu.cz

Editor: Janinka
Vytvořeno: 05.01.2012 09:22
Poslední změna: 05.01.2012 10:14

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz