Kultura

Adam Lambert připravuje dlouho očekávané druhé studiové album

Světová superstar Adam Lambert připravuje k vydání druhé studiové album s názvem Trespassing, které vyjde 19. března 2012. Prvním singlem z alba se stává skladba Better Than I Know Myself, která přišla do prodeje na iTunes i do ostatních digitálních obchodů již 20. prosince 2011.

Adam Lambert připravuje dlouho očekávané druhé studiové albumAdam Lambert, který je sám výkonným producentem připravovaného alba Trespassing, popisuje jeho vznik jako "vzrušující cestu posledními dvěma roky mého života". "Bylo to pro mě přerodové období a já bych chtěl opravdu dělat muziku tak, jak jsem ji v té době prožíval. Písničky z alba Trespassing upřímně reflektují všechny vzestupy a pády mého reálného života."

Kromě toho, že se 29letý finalista soutěže American Idol autorsky podílel na většině tracků, pozval ke spolupráci i další cenami ověnčené hvězdy, ať už z řad zpěváků, producentů nebo skladatelů. Namátkou jmenujme Pharrella Williamse, Dr. Lukeho, Claude Kellyho, Bennyho Blanca, Bonnieho McKee či Nila Rogerse.

Od vydání debutového alba For Your Entertainment v roce 2009 se ho celosvětově prodalo více než 1 milion kopií. Lambert byl nominován na Grammy v kategorii Best Male Pop Vocal Performance za singl Whataya Want From Me a také vydal CD+DVD s názvem Glam Nation Live a EP Acoustic Live. Je vůbec prvním Americkým Idolem, který ještě ten samý rok po soutěži a po vydání svého debutu absolvoval celosvětové turné. V listopadu roku 2011 se Adam v rámci předávání MTV European Music Awards postavil na jedno pódium se skupinou Queen, aby tak vzdal hold Freddiemu Mercurymu a perfektně odzpíval nesmrtelné hity The Show Must Go On a We Will Rock You/We Are the Champions, což se následně zapsalo jako vyvrcholení celého ceremoniálu a Lambert za své vystoupení získal pozitivní ohlasy jak ze strany kritiků, tak i fanoušků.

Foto: Sony Music

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 19.12.2011 07:11
Poslední změna: 24.12.2011 12:49

RSS

Hodnocení: 5.00 (2x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz