Kultura

U2 si k 20. výročí nadělili reedici Achtung Baby

19. listopadu 2011 je to přesně 20 let, kdy irská kapela U2 vydala své fenomenální a dnes již kultovní album Achtung Baby, které mnoho z jejich fanoušků považuje za to úplně nejlepší. Toto kulaté výročí členové U2 oslavili vydáním neuvěřitelné reedice, která bude v té nejnákladnější verzi obsahovat až deset disků.

Achtung Baby
Achtung Baby
Reedice alba Achtung Baby bude mít hned několik podob. Ta nejzákladnější nebude nijak obohacena, půjde pouze o nové vydání původního alba, které nebude ani remasterované. Důvod je více než prostý. Členové kapely U2 jsou se zvukem Achtung Baby i po dvaceti letech naprosto spokojeni. U2 v Berlíně
U2 v Berlíně
Dvojdisková verze bude obohacena o bonusový disk s b-stranami a raritkami. Velký zájem je i o limitovaný The Vinyl Box Set se šestnáctistránkovým bookletem a čtyřmi vinyly, z nichž dva budou čiré a nabídnou rovněž b-strany a několik raritek. Největší pozornost je ale věnována Uber Deluxe Edition, která bude disků obsahovat hned deset - šest CD a čtyři DVD. Speciální box bude kromě alb Achtung Baby a jeho následovníka Zooropa vyplňovat i velké množství nikdy nevydaného materiálu, nové úpravy známých písní a b-strany tehdy vydaných singlů. Mezi DVD najdeme koncertní Zoo TV: Live From Sydney, dokument o natáčení desky s názvem From The Sky Down, který v Berlíně natočil věhlasný režisér Davis Guggenheim, všechny videoklipy z té doby a další obrovské množství bonusů a nikdy nezveřejněných záznamů. U2 v Maroku
U2 v Maroku
Tím to ale nekončí. Součástí bude i pět průhledných 7“ vinylů v originálním balení, šestnáct uměleckých tisků převzatých z původního obalu desky, U2 si k 20. výročí nadělili reedici Achtung Baby84-stránková kniha, jedno vydání fan-klubovského časopisu Propaganda, odznáčky, samolepky a replika muších brýlí, které Bono měl v klipu k písni The Fly. Ti, kteří si tuto striktně limitovanou verzi nebudou moci pořídit, jistě sáhnou po Super Deluxe Edition. Ta se bude moci pyšnit "pouze" šesti CD, čtyřmi DVD, dvaadevadesátistránkovou knihou v pevné vazbě a šestnácti tisky uvnitř.

U2 oslavili 20. výročí vydáním desky Achtung Baby opravdu ve velkém. Nenechte si ujít jednu z reedic této kultovní desky.

Foto Universal Music

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 24.11.2011 09:31
Poslední změna: 02.12.2011 12:13

RSS

Hodnocení: 5.00 (2x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz