Kultura

Tance z Velikonočního ostrova Rapa Nui v Čechách

Na konci roku 2011 přijede do Čech na turné jedinečné uskupení tanečníků z Velikonočního ostrova Rapa Nui. Tanečníci Vaenga Teao, Manu Iti, Koro Pate a především úřadující královna ostrova Viti Abigail Alarcon Rapu, přiletěli na desetidenní pobyt, při kterém vystoupí na několika soukromých a dvou veřejných akcích.

Královna ostrova Viti Abigail Alarcon Rapu
Královna ostrova Viti Abigail Alarcon Rapu
Profesionální tanečníci jsou dnes nejlepšími tanečníky bojového tance Hoko a jsou hvězdami jednotlivých souborů Kari Kari, Vai te mihi a Te´Rai. Bojový tanec Hoko v jeho původní podobě se dochoval jen na Velikonočním ostrově. Tanečníci z Velikonočního ostrova
Tanečníci z Velikonočního ostrova
Tento tanec je známý svou obrovskou energií s blahodárnými účinky. Tanečníci z Rapa Nui přiblíží kulturu své země ve všech podobách 11. prosince 2011 v divadle U22 v Praze – Uhříněvsi a 12. prosince 2011 v Divadle Bolka Polívky v Brně. Zde budou tančit, zpívat a povídat o zvycích a obyčejích ostrova, jeho tajemstvích a záhadách.

Jediná dvě veřejná vystoupení budou předpremiérou letního turné nazvaného Velikonoční ostrovy – tajemná energie, se kterým se tanečníci v červnu 2012 vypraví po českých a moravských městech, do Polska a na Slovensko. Podstatná část výtěžku z obou komponovaných večerů bude sloužit k podpoře udržení kulturních tradic Velikonočního ostrova.

Viti Abigail Alarcon Rapu a Dr. Miloslav Stingl
Viti Abigail Alarcon Rapu a Dr. Miloslav Stingl
S tanečníky z Velikonočního ostrova se setkal Dr. Miloslav Stingl, který je přivítal v jejich rodném jazyce rapanuištině a pokřtil svou poslední knihu Tance z Velikonočního ostrova Rapa Nui v ČecháchOstrovy krásy, lásky a lidojedů, která přibližuje právě zvyky a tajemství Velikonočního ostrova.

Předprodej vstupenek na taneční vystoupení za 250 Kč je zajištěn v Divadle Bolka Polívky v Brně, v Divadle U22 v Praze - Uhříněvsi a v prodejní síti Ticketportal.cz. Rezervace a další informace získáte na webu Divadlobolkapolivky.cz, na telefonu 542 214 903, 542 214 692 nebo e-mailem: pokladna@bolek.cz.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 24.11.2011 07:35
Poslední změna: 24.11.2011 08:14

RSS

Hodnocení: 5.00 (2x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz