Osobní deníček

Pozvánka na křest tygříků a narozeniny ledních medvědů do pražské zoo

Zveme vás do Zoologické zahrady Praha 17. a 19. listopadu 2011.

Sestry Geislerovy pokřtí mláďata tygrů sumaterských (Autor: Miroslav Bobek)
Autor: Miroslav Bobek
Sestry Geislerovy pokřtí mláďata tygrů sumaterských
Sestry Aňa a Ester Geislerovy pokřtí ve čtvrtek 17. listopadu 2011 téměř pětiměsíční tygří dvojčata, která se narodila v Zoo Praha. Křest proběhne v 11 hodin u venkovního výběhu tygrů.

"Kmotry jsme nevybrali náhodně. Letošní mláďata jsou sedmým odchovaným vrhem tygrů sumaterských v Zoo Praha a podle pravidel chovu dostanou jméno od sedmého písmene v abecedě, tedy od G," uvedl Martin Smrček. Obě tygří slečny se narodily 25. června 2011, několik měsíců strávily ve vnitřní expozici, nyní už pravidelně navštěvují venkovní výběh. Jejich dovádění tak mohou návštěvníci pozorovat i přes probíhající rekonstrukci Pavilonu kočkovitých šelem.

V sobotu 19. listopadu 2011 můžete popřát k narozeninám ledním medvědům, které pražská zoo chová tři Oslavu si 19. listopadu užijí lední medvědi v Zoo Praha (Autor: Tomáš Adamec)
Autor: Tomáš Adamec
Oslavu si 19. listopadu užijí lední medvědi v Zoo Praha
a jejich výběh patří k nejoblíbenějším zastavením každého návštěvníka. Společné narozeniny oslaví pětadvacetiletá samice Bora, její osmiletá dcera Alberta (Framina) a nejmladšímu samci Tomíkovi budou čtyři roky. Medvědy a také děti čeká den plný hrátek. Možná vás překvapí, jaké hračky medvědy potěší. Na jejich nadílku se přijďte podívat ve 13 hodin. Děti si budou moci vyzkoušet, zda jsou obratní lovci, zblízka prohlédnout medvědí chlupy a jejich zvláštní strukturu a zjistit, jak velký (nebo spíše malý) je novorozený medvěd. Za pomoci termokamery návštěvníci uvidí, jak medvěd hospodaří s teplem a zda to dokáží jako on.

Dárkem nejen pro medvědy, ale i pro všechny návštěvníky bude nový přírůstek v Zoo Praha, a to ledový lední medvěd, kterého kousek od hlavního vchodu, na ploše před Vzdělávacím centrem, "vytesají" mistři práce s motorovou pilou. Jak vzniká takový medvěd z ledových kvádrů, můžete sledovat v průběhu celé soboty.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 16.11.2011 09:45
Poslední změna: 16.11.2011 09:57

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz