Osobní deníček

Gorilí mládě Tano se má ve Stuttgartu dobře, odchod Moji se opět přiblížil

Gorilí sameček, který se v Zoo Praha narodil začátkem listopadu 2011, byl převezen do gorilí školky v německém Stuttgartu. Stalo se tak poté, co jej jeho matka Bikira nepřijala a nevyšly ani dva pokusy jí mládě přiložit.

Přisátý sameček Tano u Bikiřina prsu
Přisátý sameček Tano u Bikiřina prsu
Ještě na českém území dostal včera sameček jméno Snaha o přiložení mláděte k Bikiřinu prsu
Snaha o přiložení mláděte k Bikiřinu prsu
Tano, což ve svahilštině znamená "pátý". Proč byl gorilí sameček odvezen z pražské zoo objasnil ředitel zoo Pavel Bobek: "Naším cílem je, aby z Tana vyrostl pokud možno plnohodnotný gorilí samec. Ve Stuttgartu pro to budou ty nejlepší podmínky, a to jednak díky tamním bohatým zkušenostem, jednak díky gorilí skupině s potenciálem mládě přijmout."

Během transportu již Tano nebyl v inkubátoru. Ve svém náručí jej vezl Miroslav Hmirák, který se o něj staral již od prvních hodin po narození. Kvůli chladnému počasí měl Tano na sobě i svetřík a čepičku. Tano již nemusí být v inkubátoru, na cestu se však musel teple obléct (Autor: Miroslav Bobek)
Autor: Miroslav Bobek
Tano již nemusí být v inkubátoru, na cestu se však musel teple obléct
Ve Stuttgartu se nyní o pražského samečka nepřetržitě starají dvě chovatelky. Po dvoutýdenní karanténě ho začnou ukazovat tamním gorilám. Ve Stuttgartu se u Tana budou střídat chovatelky Bea Jarczewski a Margot Federer
Ve Stuttgartu se u Tana budou střídat chovatelky Bea Jarczewski a Margot Federer
Současně dostanou šanci Tana spatřit i návštěvníci.

"První noc ve Stuttgartu měl Tano výbornou," sdělila do Prahy dr. Marianne Holtkötter, "a za dobu svého pobytu zde vypil už 290 mililitrů mléka."

Situace v pražské skupině goril nyní umožňuje uspíšit odchod Moji do španělského Cabárcena. Víkend 19. - 20. listopadu 2011 tak bude pravděpodobně poslední, kdy budou mít návštěvníci možnost Moju vidět.

Foto: Miroslav Bobek

Editor: Janinka
Vytvořeno: 15.11.2011 09:26
Poslední změna: 16.11.2011 10:15

RSS

Hodnocení: 5.00 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz