Kultura

Björk připravila jedinečný intermediální projekt

Islandská zpěvačka Björk vydala koncem září 2011 v pořadí sedmé studiové album. A jak bývá u Björk dobrým zvykem, jde o naprosto ojedinělý a průkopnický projekt, který v hudebním průmyslu nemá obdoby.

Björk připravila jedinečný intermediální projektNové album Björk nazvané Biophilia je unikátním multimediálním projektem. Nejen, že deska vyšla na klasickém CD, ale je zároveň historicky prvním plnohodnotným app-albem vydaným ve spolupráci s firmou Apple.

Björk
Björk
Celý multimediální projekt navíc doplňuje nová webová stránka, v plánu jsou i ojedinělá živá vystoupení, pro která byly na míru sestaveny unikátní hudební nástroje. Kromě toho vzniklo mnoho dokumentárního materiálu, který bude v nejbližší době představen. Dále se můžeme těšit i na speciální vzdělávací workshopy a mnoho dalších specialit, které by ve spojení s vydáním nové desky nikdo nečekal. Björk pojala masáž svých fanoušků ve velkém stylu. Album ohlásila hned dvěma singly, které nabídla v digitální podobě přes iTunes. Zároveň byly obě písně vydány i jako aplikace pro iPad a iPhone a doplněny vizuálním materiálem. Jedná se o skladby Cosmogony a Crystalline, které nejen fanoušci ale i odborná kritika přijala s obrovským nadšením a slovy chvály.

Björk připravila jedinečný intermediální projektAlbum Biophilia, které obsahuje celkem deset písní, vyšlo koncem září 2011. Album Biophilia můžete zakoupit hned v pěti různých fyzických formátech. Klasické CD, digipack, vinyl a dvě speciální verze pro opravdové fanoušky. Ta méně výpravná obsahuje i 48stránkový manuál v podobě knihy s tvrdými deskami. V nich se ukrývá místo klasického papíru plátno, které je ručně prošívané. Ta nejnákladnější verze poskytuje kromě všeho zmíněného ještě deset pochromovaných ladiček a vše bude navíc zabalené do dubové krabičky. Björk se prostě vrátila ve velkém stylu.

Foto: Universal Music

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 08.11.2011 10:17
Poslední změna: 14.11.2011 04:24

RSS

Hodnocení: 5.00 (1x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz