Kultura

Nirvana nachystala v roce 2011 oslavnou reedici legendárního alba Nevermind

Přesně 24. září roku 1991 vydala legendární kapela Nirvana své nejslavnější album Nevermind. Dvacetileté výročí v žádném případě nelze opomenout, ba naopak je třeba nabídnout něco speciálního, a tím rozhodně je reedice této fantastické desky, která je navíc doplněna obrovským množstvím raritního bonusového materiálu.

Nirvana Nevermind
Nirvana Nevermind
Téměř přesně na den, tedy v pondělí 26. září 2011 vyšlo album Nevermind ve výroční reedici, a to hned v několika formátech. Komu postačí jednodisková verze remasteru, dočkal se stejného obsahu, jako před dvaceti lety. K dispozici je i dvoudisková deluxe verze, která navíc obsahuje i b-strany singlů vážících se k této desce, dále demo nahrávky, živé skladby nebo několik zvukových záznamů ze zkoušek kapely Nirvana. Nirvana
Nirvana
Stejný obsah má i verze, která vyšla na čtyřech 180gramových vinylech. Nejrozsáhlejší a samozřejmě asi nejočekávanější je super deluxe edice, která čítá čtyři CD a jedno DVD.

První dva disky jsou identické s výše popsanou dvoudiskovou verzí, třetí CD obsahuje demo nahrávky, ze kterých Nirvana následně vytvořila písně pro své nejslavnější album. Fanoušci tak mají poprvé možnost slyšet zrod hitů Smells Like Teen Spirit, Come As You Are nebo On A Plain a hlavně to, co natáčení písní předcházelo. Dále tento bonusový disk přináší i tzv. Devonshire Mixes, což jsou původní mixy alba Nirvana nachystala v roce 2011 oslavnou reedici legendárního alba NevermindNevermind od producenta desky Butche Viga, které jsou po zvukové stránce odlišné od těch, které se následně dostaly na komerční vydání alba.

Aby toho fanoušci Nirvany za své peníze nedostali málo, doplňuje komplet audio záznamu koncertu ze seattleského Paramount Theatre z roku 1991. Ten je v super deluxe edici zastoupen i ve vizuální podobě na DVD a navrch nosič přináší ještě i všechny čtyři videoklipy, které Nirvana k singlům desky Nevermind natočila. Jmenovitě jde o klipy k písním Smells Like Teen Spirit, Come As You Are, Lithium a In Bloom. Celý tento jedinečný komplet, kterého bylo vyrobeno pouhých 40 000 kusů, z toho 10 000 pro Severní Ameriku a 30 000 pro zbytek světa, doplňuje i jedinečná devadesátistránková kniha plná doposud nezveřejněných fotografií, dokumentů a dalších vizuálních artefaktů.

Foto Universal Music

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 03.11.2011 08:56
Poslední změna: 03.11.2011 11:55

RSS

Hodnocení: 5.00 (3x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz