Kultura

Četnické humoresky v Letohrádku Mitrovských v Brně

V brněnském Letohrádku Mitrovských probíhá atraktivní výstava o úspěšném tv seriálu Četnické humoresky, při jejíž prohlídce si přijdou na své jak děti (mohou se pokusit pomoci četníkům vyřešit záhadnou vraždu), tak ženy (vystavena je prvorepubliková móda včetně patřičných doplňků, součástí výstavy je také dobový obchod nebo kadeřnictví) a samozřejmě i muži, protože se ocitnou mezi uniformami a zbraněmi na četnické pátračce, obdivovat mohou také historické dopravní prostředky.

Z výstavy Četnické humoresky v Letohrádku Mitrovských
Z výstavy Četnické humoresky v Letohrádku Mitrovských
Výstavní projekt Četnické humoresky připomene nejen úspěšný seriál z tvorby České televize, ale také brněnské četnictvo, které bylo zejména v době první Letohrádek Mitrovských
Letohrádek Mitrovských
Československé republiky důležitou složkou udržující veřejný pořádek a bezpečnost v mladém státu.

Na výstavě budou prezentovány jak slušivé četnické uniformy, tak líbivé společenské kostýmy, povětšinou dámské, přičemž celkový počet kostýmů a uniforem je přes 40 kusů a nebude chybět ani množství módních doplňků. Nebudou opomenuty ani ukázky výzbroje a výstroje, dále administrativní pomůcky, historická technika či dopravní prostředky Četnické humoresky v Letohrádku Mitrovských v Brněa v neposlední řadě i vybavení tehdejší četnické stanice i ubytovny, továrníkova sídla, dobového obchodu či kadeřnictví.

Součástí expozice bude detektivní příběh z pera Pavla Gejguše. Četnické humoresky v Letohrádku Mitrovských v BrněNávštěvníci se vžijí do role asistentů štábních strážmistrů s úkolem najít zákeřného vraha. Za správné vyřešení zločinu budou odměněni. Připraven je také lektoring a doprovodné programy s Policií ČR, a to každou středu od 26. října do 30. listopadu 2011 mezi 10. a 12. hodinou. K prodeji budou knihy s četnickou tématikou a speciální likéry.

Četnické humoresky v Letohrádku Mitrovských v BrněVýstava Četnické humoresky probíhá v brněnském Letohrádku Mitrovských od 19. října 2011 do 8. ledna 2012 denně kromě pondělí od 10 do 16 hodin. Za vstupné zaplatí žáci ZŠ 40 Kč, žáci SŠ a studenti VŠ 45 Kč, senioři 50 Kč a dospělí 80 Kč.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 27.10.2011 06:21
Poslední změna: 31.10.2011 08:49

RSS

Hodnocení: 5.00 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedené



Copyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz