Kultura

Charles Lloyd na Strunách podzimu 2011

V neděli 30. října 2011 vystoupí na Strunách podzimu legendární jazzový saxofonista Charles Lloyd. Společně se svým New Quartetem (klavírista Jason Moran, kontrabasista Reuben Rogers a bubeník Eric Harland) přiváží novinky z aktuálního alba Mirror.

Charles Lloyd a New Quartet
Charles Lloyd a New Quartet
Legendárního saxofonistu a flétnistu Charlese Lloyda představí Struny podzimu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Tento již třemi generacemi posluchačů velebený jazzman přijíždí do Prahy se svým New Quartetem a přiváží novinky z aktuálního alba Mirror. Lloyd i ve svých 73 letech vyniká nezměrnou energií, jíž působí na své posluchače. Do povědomí se zapsal již v době legendárních festivalů v druhé polovině 60. let 20. století, kdy byl jedním z prvních jazzmanů, kterým se podařilo oslovit rockové publikum.

Nedělní koncert rodáka z Memphisu, Charlese Lloyda, bude jistě jedním z vrcholů letošního ročníku Strun podzimu. Členy Lloydova kvarteta jsou generačně mladší, avšak již velmi zkušení hudebníci, klavírista Jason Moran, kontrabasista Reuben Rogers a bubeník Eric Harland. Osu Lloydova koncertu na Strunách podzimu bude tvořit nové album Mirror, které nabízí podle recenzentů množství nádherné hudby s dokonalým frázováním, melodickou invencí, lyričností a rockovou uvolněností. Jedná se o album velmi osobní, představující jakési zrcadlo saxofonistovy duše a hudebního smýšlení. List The Washington Post jej zhodnotil takto: "Charles Lloyd stále patří mezi nejkreativnější jazzové hudebníky, kteří se nespokojí s dosaženým. Skutečný mistr tenorsaxofonu." Kritici se také shodují v tom, že současný New Quartet je jednou z nejlepších muzikantských sestav Lloydovy kariéry.

Koncert začíná v 19:30 hodin a vstupenky je ještě možné zakoupit do čtvrtka ve Festivalovém informačním a předprodejním centru a hodinu před začátkem v místě konání. Prodej vstupenek probíhá také v síti Ticketpro.cz. Více informací naleznete na Strunypodzimu.cz.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 27.10.2011 11:45
Poslední změna: 27.10.2011 05:52

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz