Kultura

Dětský orloj v Poděbradech

Lázeňské město Poděbrady se brzy bude pyšnit raritou, a to dětským orlojem. Orloj bude umístněn u vstupu na kolonádu z náměstí Krále Jiřího, naproti soše T. G. Masaryka.

Dětský orloj v PoděbradechUnikátní poděbradský orloj vytvořila výtvarnice a poděbradská rodačka Lucie Seifertová. Písničku, kterou bude orloj hrát, složil její manžel, zpěvák Dětský orloj v PoděbradechPetr Prchal alias Pancho a nazpíval ji s poděbradským dětským sborem Kvítek.

Slavnostní otevření unikátního dětského orloje v Poděbradech proběhne v pátek 28. října 2011 ve 14 hodin za účasti Lucie Seifertové a Pancha. Kmotry se stanou moderátorky a reportérky České televize a Českého rozhlasu Radiožurnál Nora Fridrichová a Lucie Výborná.

Dětský orloj v PoděbradechRodačka z Poděbrad Lucie Seifertová je autorkou řady leporel o historii českých měst i hradů a zámků. Její devítimetrové leporelo Dějiny udatného českého národa získalo cenu Magnesia litera, Zlatá stuha, Zlatá pečeť a bylo nominovano Magnesii literou na dětskou knihu desetiletí. Animovaný seriál České televize o Dějinách udatného českého národa získal Trilobita a byl nominován na Cenu TýTý.

Foto: Nakladatelství Prchal

Editor: Janinka
Vytvořeno: 27.10.2011 11:34
Poslední změna: 27.10.2011 11:50

RSS

Hodnocení: 3.67 (9x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz