Kultura

Hudební festival Alternativa 2011

Skutečně zajímavá a progresivní muzika se nehraje jen v rámci jasně ohraničených žánrů. Alternativa přináší hudební dobrodružství, nečekaná žánrová setkání a hledání nových tvůrčích možností. Přijďte si poslechnout unikátní hudební projekty z alternativní scény od 19. do 26. listopadu 2011 do pražského HooDoo Music Clubu, Kaštanu – scéna Unijazzu a Čítárny Unijazzu.

Hudební festival  Alternativa 2011Jeden z večerů hlavního programu festivalu Alternativa 2011 bude doslova k prasknutí nabitý hvězdnými jmény zahraniční nezávislé scény. Ve dvou sálech poměrně nového klubu Hoodoo na pražských Vinohradech se na střídačku představí čtyři skupiny, každá s plnohodnotným regulérním vystoupením. Kdo je z tohoto kvartetu hlavní hvězda a kdo předskokan je skutečně těžké určit. Každá ze skupin je svým způsobem výjimečná, každá má své osobité kouzlo. Akron Family zní jednou jako freejazzové kombo, jindy zase jako freakfolkové sdružení, používají elektroniku, gospelové vlivy, tvrdě metalické riffy nebo raveové rytmy. Hitman's Heel, partnerský projekt americké malířky, hudebnice a performerky Danielle dePicciotto a Alexandera Hackeho, známého divouse z Einstürzende Neubauten, je jistě ještě pevně v paměti fanoušků Neubauten díky pražskému vystoupení v rámci oslav třicetiletého výročí skupiny. Les Hommes Sauvages je jeden z projektů, který nemohl vzniknout nikde jinde než v plodné atmosféře Berlína. Les Hommes Sauvages spojují hudebníky mnoha různých stylů a ústřední trojici tvoří Kristof Hahn, Viola Limpet a Thomas Wydler. Pink Mountaintops je boční projekt Stephena McBeana, se kterým společně přijede také Gregg Foreman a Dave Doughman alias Swearing At Motorists. Právě toto hvězdné složení aktuální sestavy Pink Mountaintops slibuje hodně syrovou koncertní polohu.

Program festivalu Alternativa 2011:
Sobota 19. listopadu v 18 hodin v Kaštanu – scéna Unijazzu

Malá Alternativa – přehlídka nových a začínajících hudebních projektů

Víkend 19. a 20. listopadu ve 12 hodin v Čítárně Unijazzu
workshop Laurie Amat (USA) – Listen To The Silence

Pondělí 21. listopadu v 19 hodin v Čítárně Unijazzu
vernisáž výstavy grafik Danielle de Picciotto (USA) – My Secret Diary
projekce dokumentu How Long Is Now (Německo, 2010, režie: Danielle de Picciotto, 90 min)

Úterý 22. listopadu v 18 hodin v Čítárně Unijazzu a přilehlé pasáži
Laurie Amat (USA) – performance

Středa 23. listopadu v 19 hodin v HooDoo
Pink Mountaintops (Can/USA) / Hitman's Heel (Ger/USA) / Les Hommes Sauvages (Ger) / Akron Family (USA)

Čtvrtek 24. listopadu v 19 hodin v HooDoo
5 let Polí5 – narozeninový večírek vydavatelství okrajové hudby
Postižená oblast (CZ) / DoMa Ensemble (CZ) / Zátory (CZ) / Birds Build Nests Underground (CZ) / B4 (CZ) / Jindra Holubec (CZ) / Květoslav Dolejší (CZ) / Skrytý půvab byrokracie (CZ) / Kora Et Le Mechanix (CZ)

Pátek 25.  listopadu v 19 hodin v HooDoo
Fernando Perales/George Cremaschi duo (Argentina/USA) / Veselí Filištínové (CZ) / The Magic I.D. (Ger) / FM Einheit + Irmler (Ger) / Kruzenshtern i Parohod (Izr)

Sobota 26. listopadu v 19 hodin v HooDoo
Laurie Amat & Mirek Vodrážka (USA/CZ) / Trapist (A/Swe) / Die Schrauber (Ger) / Dagmar Krause a MCH Band – Tagesnotizen (Ger/CZ)

Předprodej vstupenek zajištěn v Ticketpro.cz, Ticketportal.cz, Ticketstream.cz, v Rekomandu a v Čítárně Unijazzu. Více se dozvíte na webu Alternativa-festival.cz

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 24.10.2011 09:47
Poslední změna: 25.10.2011 05:01

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz